TV HABER

Kanal D'den ayrılmıştı! O isim de artık Haber Global'de!

24 Eylül 2018 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan Haber Global'de Erdoğan Aktaş'la birlikte yeniden yapılanma start aldı.

Kanal D'den ayrılmıştı! O isim de artık Haber Global'de!

Yeni haber kanalı Haber Global'de geçtiğimiz günlerde yaşanan genel yayın yönetmenliği değişikliğinin ardından yeniden yapılanma start aldı. Genel yayın Yönetmenliğine getirilen Erdoğan Aktaş, kanal için kolları sıvadı. Mehmet Ali Birand'ın son öğrencisi olan deneyimli muhabir Damla Turgutlu Soybaş'ı kadroya kattı. 

Global Medya Group A.Ş. tarafından kurulan yeni haber kanalı Haber Global, 24 Eylül 2018'de yayın hayatına başlamış, ancak kanalda kısa bir süre sonra Genel Yayın yönetmeni değişikliği yaşanmıştı.

Global Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Erdoğan Aktaş kanalda yeniden yapılanma sürecini başlattı.

Aktaş'ın ilk transferlerinden biri de Mayıs 2018'de Kanal D ile yollarını ayıran Damla Turgutlu Soybaş oldu. Başarılı muhabir Haber Global'de dün itibariyle işbaşı yaptı.

BİRAND’IN SON ÖĞRENCİSİYDİ

Marmara Üniversitesi İletişim fakültesi mezunu olan Soybaş, mesleğe 2005 yılında Kanal D Haber’de stajyer olarak adım attı.

Mehmet Ali Birand’ın son öğrencisi olan Damla Turgutlu Soybaş, 2007 yılında Kanal D Haber kadrosunda muhabir olarak çalışmaya başladı.

Fox Haber kameramanı Mustafa Soybaş ile evli olan tecrübeli gazeteci aynı zamanda eski Yeşilçam oyuncusu Ahmet Turgutlu, nam-ı diğer Ahmet Kostarika’nın torunu.

Deneyimli muhabirin 11 yıl görev yaptığı Kanal D ile Mayıs 2018'de yolları ayrılmıştı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar