GÜNDEM

Kanal D ile Fox TV arasında 'sıcak' savaş...

İzdivaç programlarının yerini 'sorunlu çiftleri barıştırma' programları alıyor... Ancak Fox TV'nin duyurduğu Seda Akgül'lü program Kanal D'yi harekete geçirdi...

Kanal D ile Fox TV arasında 'sıcak' savaş...

İzdivaç programlarının yeni sezonda ekranda olup olmayacağıyla ilgili tartışma sürerken televizyon kanalları izdivaç yerine "barıştırma" programları ile izdivaç izleyicisini ekran başında tutmak için sıkı bir savaşa girişti...

Kanal D ile Fox TV arasında evliliklerinde sorun yaşayan çiftleri barıştıracak program formatı için savaş başladı...

Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'nun köşesine yansıyan bilgilere göre işte o format savaşı...

FOX'TA SEDA AKGÜL'ÜN SUNACAĞI PROGRAMA İHTAR ÇEKİLDİ!

Eğlence kanallarının “yeni yayın dönemi”ne ilişkin hazırlıklarını araştırırken iki kanal arasında yeni bir format savaşı olduğunu öğrendim.

Önce aldığım bilgiyi, ardından iki kanal yöneticilerinin konu hakkındaki görüşlerini  paylaşacağım. Aldığım istihbarat şu:

“Karga Film, Kanal D’ye, evliliklerinde sorun yaşayanları konuk edip, yuvalarını kurtarmayı amaçlayan bir proje önerdi. Hande Ataizi’nin sunacağı program için Kanal D yönetimi, “Masrafı bizden, bir demo çekin görelim” dedi. “Gel Barışalım”ın adını ve formatını tescil ettiren kanal yönetimi, demoyu beğenmedi ve yayınlamaktan vazgeçti.

Bir süre sonra FOX’un, çiftleri barıştıracak ‘Yuvamız Yıkılmasın’ için Karga ile anlaştığı, programı Seda Akgül’ün sunacağı ortaya çıktı. Bunun üzerine Kanal D, “Format bizim” diye FOX’a ihtar çekti.”

Seda Akgül, Fox TV için yapacağı programın tanıtımı için stüdyoya girmiş ve böyle duyurmuştu.

FOX: KONSEPT BENZER AMA İÇERİK AYNI DEĞİL!

İki kanalın yöneticilerini de aradım. Kanal D yönetimi olayı doğruladı. FOX’un Genel Müdürü Cenk Soner ise şunları söyledi: “Program uzunca bir süredir gündemimizdeydi. Biz ‘Yuvamız Yıkılmasın’ için anlaşma yaptıktan sonra Kanal D’den bir yazı geldi. Konsept benzer olabilir, ama adı ve içeriği aynı değil. Program ekrana geldiğinde daha iyi anlaşılacak bu.”

İZDİVAÇ PROGRAMLARININ YERİNİ BARIŞTIRMA PROGRAMLARI ALIYOR

İki kanal bu nedenle davalık olur mu bilemem, ama görünen o ki yeni yayın döneminde evlilik programlarının yerini, sorunlu evlilik yaşayanları barıştıran yapımlar alacak. Çünkü FOX’un ‘Yuvamız Yıkılmasın’la aynı dönemde Kanal D de Artı Film’e ‘Gel Barışalım’ı yaptıracak. Onları diğer kanalların izleyip izlemeyeceği de sonbaharda ortaya çıkacak.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar