GÜNDEM

Kadri Gürsel'le ilgili bomba iddia! 92 ByLock kullanıcısıyla

Cumhuriyet gazetesi yöneticilerine yönelik soruşturmada aralarında Kadri Gürsel’in de olduğu isimlerin ByLock’çularla bağı ortaya çıktı.

Kadri Gürsel'le ilgili bomba iddia! 92 ByLock kullanıcısıyla

Cumhuriyet gazetesinin bazı yöneticileri hakkında yürütülen soruşturma dosyasına HTS ve ByLock analiz raporları da girdi.

KADRİ GÜRSEL'İN İLETİŞİM KAYDI VAR

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre, şüpheli Kadri Gürsel'in 92 ByLock kullanıcısı ve haklarında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 21 kişiyle iletişim kaydı var. Yine diğer şüphelilerden Orhan Erinç'in aralarında Halit Esendir'in de bulunduğu 3 ByLock kullanıcısı şüpheli şahıs ve FETÖ'Den kaydı olan 8 kişiyle iletişim kaydı belirlendi. Gazete İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın 5 ByLock kullanıcısı ve haklarında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 6 kişiyle iletişim kaydı bulundu.

DÜNDAR-AKKAŞ BAĞI

Soruşturma şüphelisi kaçak Can Dündar'ın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü polis akademisi imamı Önder Aytaç isimli şahıs ile FETÖ/PDY basın yayın yapılanması sorumlusu Ekrem Dumanlı, hakkında FETÖ/PDY terör örgütü nedeniyle soruşturma bulunup halen firari olan eski Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş ile hakkında FETÖ/PDY terör örgütü nedeniyle soruşturma bulunup tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile 10 ByLock kullanıcısı şüpheli şahıs ile ve haklarında FETÖ/ PDY silahlı terör örgütünden dolayı soruşturma bulunan 10 kişiyle iletişim kaydı belirlendi. Tutuklu Mehmet Murat Sabuncu'nun, 13 ByLock kullanıcısı şüpheli ile ve haklarında FETÖ'den soruşturma bulunan 10 kişiyle iletişim kaydı bulunduğu anlaşıldı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar