GÜNDEM

Kadir Demirel'i öldüren damadın sabıkası kabarık çıktı

Yeni Akit Gazetesi Yayın YÖnetmeni Kadir Demirel'i bıçaklayarak öldüren damadı Cemil Yavuz Karanfil, 3 ay evden uzaklaştırma almış... Cinayet sonrası da motoruyla kayıplara karışmış...

Kadir Demirel'i öldüren damadın sabıkası kabarık çıktı

Aralarında sorun olan kızı Esma Karanfil ve damadı Cemil Yavuz Karanfil ile konuşmak üzere İstanbul Başakşehir’deki evlerine giden Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, damadı tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Olayda Esma Karanfil da ağır yaralandı. Marmara Üniversitesi Makine Öğretmenliği mezunu işadamı Cemil Yavuz Karanfil (40) ile Kadir Demirel’in kızı Esma Karanfil (31) 10 yıl önce evlendi. 2 çocukları dünyaya gelen çiftin araları iddialara göre geçen yıl bozulmaya başladı.

3 AY UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

Cemil Yavuz Karanfil, eşi Esma Karanfil'e şiddet uygulamaya başlayınca genç kadın 2 çocuğunu da yanına alarak babasının evine gitti. Esma Karanfil emniyete de giderek şikâyette bulundu. Bunun üzerine Cemil Karanfil'e 3 ay evden uzaklaştırma kararı verildi. İddiaya göre Esma K., geçen ocak ayı sonunda çocukları için eşiyle tekrar barışarak evine döndü. Tekrar birlikte yaşamaya başlayan çiftin arası ise son günlerde yeniden bozuldu.

İŞYERİNE GİDİP MOTORLA KAÇMIŞ

Şiddetli tartışmalar yaşanması üzerine Esma Karanfil’in olay akşamı babasını aradığı, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’in de 19.30 gibi damadı ve kızını barıştırmak için evlerine gittiği öğrenildi. Olayın ardından kayıplara karışan Cemil Karanfil’in evden otomobiliyle ayrıldığı, Bayrampaşa’da şirketine ait depodan motorunu alıp kaçtığı da ortaya çıktı.

HASAN KARAKAYA'NIN YANINA DEFNEDİLDİ

Kadir Demirel için dün Yeni Akit gazetesi önünde tören düzenlendi. Demirel’in cenaze namazı ise ikindi vakti Fatih Camisi’nde kılındı. Demirel, geçen yıl Suudi Arabistan’da vefat eden Yeni Akit Gazetesi Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarının yanında toprağa verildi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar