GÜNDEM

İstanbul Kırmızısı'nın afişi yayınlandı...

Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ve Nejat İşler'in oynadığı İstanbul Kırmızısı'nın afişi ortaya çıktı. Ne zaman gösterime girecek?

İstanbul Kırmızısı'nın afişi yayınlandı...

Roma'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in 20 yıl aradan sonra İstanbul'da çektiği ilk filmi olan 'İstanbul Kırmızısı' (Rosso İstanbul) 3 Mart'ta vizyona girecek.

Büyük bir merakla beklenen filmin afişi ise önceki gün görücüye çıktı. Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ve Nejat İşler'in oynadığı filmin afişinin paylaşılmasıyla da sadece Türkiye değil İtalya'da da heyecan doruğa çıktı.

İSTANBUL KIRMIZISI'NDA NE ANLATILIYOR?

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra'ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul'a geri döner.

Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin'de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul'dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır.

Orhan'ın İstanbul'daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul'da buluşurlar. Ancak ertesi Sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan'ın gelişi ve Deniz'in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir.

Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz'in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz'in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz'in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Yorumlar