MEDYA KÖŞESİ

İsmail Saymaz'dan kendisine "İslam düşmanı" diye hakaret eden Akit TV muhabirine dava!

Gazeteci İsmail Saymaz, “Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları" etkinliğinde konuşma yaptığı sırada Akit’in haberinden bahsetti. İsmail Saymaz konuşmasına devam ederken, salonda bulunan Akit TV muhabiri bağırmaya başladı. Saymaz Akit Tv muhabirine dava açacağını söylerken salondakilerin tepkileri üzerine polis Akit muhabirini salondan çıkardı.

İsmail Saymaz'dan kendisine "İslam düşmanı" diye hakaret eden Akit TV muhabirine dava!

Ankara Ticaret Odası (ATO) “Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları” düzenledi.

Buluşmadan önce Yeni Akit gazetesi, Taha Emre Özdemir imzasıyla “ATO Gezicilerle Erdoğan’ı buluşturmayı planlıyor! Açılışa Erdoğan da davet edildi” başlıklı bir haber yayımladı. Akit haberinde etkinlikte konuşmacı olan gazeteci İsmail Saymaz’ı “İslam düşmanı” olarak yazdı.

İsmail Saymaz, etkinlikte konuşma yaptığı sırada Akit’in haberinden bahsetti.

"Akit Gazetesi'ne göre ben bir İslam düşmanıyım. Sizce niye? Acaba Akit'in bir zamanlar köşe yazarı olan Hüseyin Üzülmez gibi bir kız çocuğunu istismar ettiğim için mi?" cümlelerini kurduğu sırada kendisine müdahale edilen İsmail Saymaz, konuşmasına müdahale eden kişinin ismini sordu. Saymaz, konuşmasına müdahale eden kişinin daha önce kendisi hakkında 'İslam düşmanı' ifadesiyle haber yapan Akit Tv muhabiri olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabından olay anına dair videoyu paylaşan İsmail Saymaz, "Akit gazetesi muhabiri hem benim hakkımda “İslam düşmanı” diye yazarak iftira attı, hem de konferansa gelerek, provokasyon çıkardı. Salondakilerin alkışlı protestosu üzerine salonu terk etmek zorunda kaldı. Akit’in provokatör muhabirine tazminat davası açacağım" dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar