GÜNDEM

İsmail Kılıçarslan'dan İstiklal Marşı ile dalga geçen eşcinsellere sert cevap!

Boğaziçi Üniversitesi'nde eşcinsellerin kurduğu kulübün İstiklal Marşı'nın sözlerini değiştirerek beyanda bulunması üzerine başlayan tartışmalara İsmail Kılıçarslan sert girdi. "İ....liğin lüzumu yok" diyen Kılıçarslan, eşcinsellere "O maşla dalga geçilmez" uyarısında bulundu.

İsmail Kılıçarslan'dan İstiklal Marşı ile dalga geçen eşcinsellere sert cevap!

Boğaziçi Üniversitesi'nde kurulan bir eşcinsel klübü, İstiklal Marşı'nın sözlerini değiştirerek çirkin ifadelerler kendilerini ifade etmiş ve üniversite yönetimi tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

Sosyal medyada günlerce konuşulan bu konuya temas eden Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, eşcinsel klübün üyelerine sert çıktı. 

Eşcinselliği dini hassasiyeti nedeniyle haram olarak gördüğünü belirten Kılıçarslan, bu konuyu kenara bırakarak "İstiklal Marşı ile dalga geçilmesine" sert tepki gösterdi.

İşte Kılıçarslan'ın yazısından ilgili bölüm:

Yine de bunları çok konu etmeye değer bulmuyorum aslında. “Yine bir eşcinsel girişkenliği, yine bir çirkinlik” deyip geçerdim normalde. Ama iş, Boğaziçi gibi bir devlet üniversitesinin resmi hesaplarını kullanarak İstiklâl Marşı’nı sarakaya almaya gelince dedim ki “oha ulan, oha artık.”

O marşla dalga geçilmez evladım. O marşla dalga geçersen başına geleceklerden “eşcinseliz diye bize bunu yapıyorlar” diyerek yırtamazsın. O marşla dalga geçenin ırkına, dinine, diline, cinsel tercihine falan bakılmaz yani.

Anlamıyorsun, anlamayacaksın da; ama yine de deneyeyim anlatmayı. İstiklâl Marşı, kurucu metindir evladım. Milli mutabakat metnidir. Egemenliğimizin, bağımsızlığımızın teminat mektubudur. Bayrak gibidir. Sancak gibidir. Sana egemenlik, bağımsızlık, milli mutabakat, bayrak, sancak “hiçbir şey” ifade etmiyor olabilir. Bunu tuhaf, çok tuhaf bulurum ama senin tarlanı ekenler zaten senden bunu istedikleri için çok da şaşırmam. Fakat…

O “fakat” şu: Sen “eğleniyorsun” diye İstiklâl Marşı’na yaptığın terbiyesizliği sineye çekmek zorunda değil kimse. Protesto etme hakkından başlayıp hukuk önünde İstiklâl Marşı’nı savunmaya kadar gider başına gelecekler. Sonra Avrupa Birliği’nin seni pek önemseyen ilgili yerlerine gidip “bize ceza veriyorlar, bizi protesto ediyorlar” demenin de pek faydası olmaz.

Dahasını da söyleyeyim sana. Sen bugün adı Boğaziçi olan bir üniversitede rahat rahat okuyorsun ya. Hah. O rahatlığı sana sağlayanlardan biri de o marşın yazarıdır evladım. Ankara’da, sobaya atacak odunu olmayan bir dergâhta, her yeri delik deşik paltosuna sıkı sıkı sarılıp, nasıl derler, “çıldırının anaforunda” yazmıştır Mehmet Akif o marşı. Sen o üniversitede okuyabilesin diye yazmıştır. Okuyacak, nefes alacak bir ülken olsun diye yazmıştır.

Dolayısıyla evladım, bütün okurlarımdan binlerce özür dileyerek yazıyorum bunu, eşcinselliğin hadi neyse de i…liğin lüzumu yoktur. Sabır testinin âlemi yoktur. Nankörlüğün âlemi yoktur. Çirkinleşmenin âlemi yoktur.

Yorumlar 1 yorum