GÜNDEM

İsmail Kılıçarslan: Mandacılık düşülebilecek en izzetsiz yer

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Lübnan'daki patlamanın ardından başlatılan ve 36 bin imzayı bulan ‘Lübnan yeniden Fransa’nın hakimiyetine girsin’ kampanyasını eleştirdi. Kılıçarslan, "Mandacılık, bir insan tekinin düşebileceği en izzetsiz yerdir" dedi.

İsmail Kılıçarslan: Mandacılık düşülebilecek en izzetsiz yer

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü köşesinde "Otuz altı bin mandacı" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kılıçarslan, Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından  ‘Lübnan yeniden Fransa’nın hakimiyetine girsin’ kampanyasını eleştirdi: 

Hayır, bu öyle “Lübnanlı Hristiyanlar imza atmıştır” deyip geçilecek bir mesele değil. Büyük bir zırva haline gelen “küresel kültür”ün yan etkilerinden biri bu. “Memleketimi, vatanımı, ülkemi bu hale getiren emperyalist, gelsin bizi yönetsin” demek için küresel zırvalıkların beynini bütünüyle iğdiş etmesi gerekir çünkü...

Coğrafyamızda yaşanan bütün bir emperyalist tecrübeyi unutarak, bu emperyalist tecrübenin ürettiği gelişmişlik-gelişmemişlik ayrımına iman ederek ve en nihayet “asıl büyük kurtuluşu sahibine âşık olmakla eşitleyen köle”liğe ilerleterek gelinebilecek tek nokta” zillet”tir, fazlası değil.

EN İZZETSİZ YER

Devletin vazifesi halkının refahını temin etmektir. Dolayısıyla negatif döviz hareketlerinin durmasını temin etmek de devletin sorumluluğudur. Bunu oturup konuşmak, bununla ilgili muhalefet dili geliştirmek, bunu eleştirmek de gayet tabiidir. Dolar yükseldikçe doğrudan fakirleşiyoruz çünkü.

Fakat bunu “mandacı zihin” ile, “ah ah, yanlış ülkede doğdum” zevzekliği ile, “Avrupa’da çöpçü buradaki profesörden iyi durumda” palavrasıyla yapmamak lazım gelir.

Zira “mandacılık”, bir insan tekinin düşebileceği en izzetsiz yerdir.

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar