GÜNDEM

İdlib paylaşımlarına ilişkin soruşturma başlatıldı

Sosyal medyada İdlib'de 33 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

İdlib paylaşımlarına ilişkin soruşturma başlatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, sosyal medyadan 33 askerin yaşamını yitirdiği İdlib saldırısıyla ilgili 'provokatif paylaşımlarda bulunanlar'la ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

"YASAL İŞLEM BAŞLATILDI"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaptığı yazılı açıklamada, “Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz. Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmi açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili yasal süreç başlatıldı. Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Rabbim, kahraman ordumuzun yardımcısı olsun. Yapılan yalan haber ya da paylaşımlara ilişkin tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'miz tarafından gerçekleştirilmektedir. Rabbim kahraman ordumuzu muzaffer eylesin” dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar