GÜNDEM

İbrahim Tatlıses'ten annesine gözyaşlarıyla veda

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses, yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden annesi Leyla Tatlı'yı (86) sonsuzluğa uğurladı.

İbrahim Tatlıses'ten annesine gözyaşlarıyla veda

İbrahim Tatlıses, Zincirlikuyu Camii'ndeki tören öncesi taziyeleri kabul ederken, ünlü sanatçıyı acı gününde sanat dünyasından dostları yalnız bırakmadı. Cami avlusundaki kalabalık nedeniyle izdiham yaşanırken, Tatlıses tabutun başına güçlükle ulaşabildi.

Annesinin tabutu başına gelerek burada gözyaşı döken sanatçı, daha sonra getirilen bir sandalyeye oturarak bir köşede taziyeleri kabul etti. Burada Tatlıses'i teselli edenler arasında sanatçı dostlarından Hülya Avşar, Gülben Ergen ile modacı Nur Yerlitaş da vardı.

Tatlıses'in etrafında adeta etten duvar ören koruma ekibi ile sanatçıyı cep telefonuyla görüntülemek isteyip taziyede bulunmak isteyenler arasında zaman zaman tartışmalar çıktı. İzdihamın oluşmasıyla Tatlıses, yine korumalarının oluşturduğu güvenlik koridorundan caminin dışındaki minibüsüne geri döndü. Minibüsünde ağlayıp gözyaşı döken ünlü sanatçının acısına, Orhan Gencebay ve Seda Sayan taziyelerini ileterek ortak oldu.

Ünlü şarkıcı, kalabalıkta rahat edemeyeceği için tabut başına geçmezken, cami avlusunu gören bir noktaya park edilen minibüsünün içinde cenaze namazına katılarak annesine son görevini yapmış oldu. Leyla Tatlı, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası yine Zincirlikuyu Mezarlığı'na toprağa verildi. Usta sanatçı mezar başına inmezken, bir megafonla zor gününde kendisini yalnız bırakmayan hemşehrileri ile dostlarına teşekkür etti.

Cenaze namazına katılanlar arasında sanat dünyasından Seda Sayan, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Arif Sağ, Alişan, Hakan Altun, Hakan Taşıyan, İzzet Yıldızhan, eski eşi Ayşegül Yıldız gibi isimler yer aldı. Şarkıcı Mahsun Kırmızıgül'ün yolladığı çelenk dikkat çekti.  

 

Yorumlar