GÜNDEM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kankası Hüseyin Köksal, şimdi de KRT'yi alıyor

KRT TV için medya kulislerinde bomba bir haber dolaşıyor. Daha önce oOlay TV ile bir girişimde bulunan ve başarısız olan Ekrem İmamoğlu'nun arkadaşı Hüseyin Köksal, şimdi de KRT TV'ye talip oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kankası Hüseyin Köksal, şimdi de KRT'yi alıyor

Kamuoyu, Hüseyin Köksal ismini ilk olarak 'Ekrem İmamoğlu'nun yakın arkadaşı' olarak duymuştu. Köksal, Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Olay TV'nin finansal sponsoru olunca 'İmamoğlu'nun medyasını kuran adam' olarak ün kazandı.

Hüseyin Köksal, hayal kırıklığı ile biten Olay TV macerasının ardından yeni bir kanal için görüşmeler yapmaya başladı. Gazeteciler.com'un ulaştığı bilgilere göre İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu, bu arayışta aracı oldu.

Flash TV olmayınca KRT TV'ye yöneldi

Hüseyin Köksal, 2 kanal için 'talipli' olarak görüştü. Bu kanallardan biri Flash TV diğeri KRT'ydi. Flash TV devir için 5 milyon dolar isteyince rota KRT'ye döndü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun KRT'nin bu ekibe verilmesi için bizzat devreye girdiği söyleniyor. 

Karadeniz TV ismiyle yayın hayatına başlayan KRT, bir süre önce ismini ve yayın politikasını değiştirmişti. Maddi sıkıntıya girdiği dönemde Tuncay Özkan tarafından finanse edilen KRT, Halk TV'den kaçanların da durağı oldu. Son olarak Gürkan Hacır ve Barış Yarkadaş gibi isimler Halk TV'den KRT'ye geçmişti.

Yorumlar