GÜNDEM

Hüsnü Mahalli Cerrehpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı

Geçen hafta "Devlet Büyüklerine hakaret" iddiasıyla tutuklanan gazeteci Hüsnü Mahalli, cezaevinde rahatsızlandı...

Hüsnü Mahalli Cerrehpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı

Devlet büyüklerine hakaret ettiği devleti aşağıladığı suçlamasıyla tutuklanan Yurt gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli, cezaevinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı.

Geçtiğimiz cuma günü tutuklanan Hüsnü Mahalli’nin MS hastası olduğu belirtilmişti.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın verdiği bilgiye göre, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Mahalli'yi tedavi eden doktorlar, sağlık durumuna ilişkin rapor hazırladı.

Doktorların düzenlediği rapora göre, Mahalli'nin tedavisinin nerede yapılacağı belli olacak. Doktorlar, Mahalli'nin tam teşekküllü bir hastanede yatması gerektiğine ilişkin bir rapor verirse, tutuklu gazeteci hastaneye sevk edilecek. 

BARIŞ YARKADAŞ: TEDAVİSİ O KOŞULLARDA YAPILAMAZ!

Konuya ilişkin gazetecilere bilgi veren CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Mahali'nin ciddi sağlık sorunları var. Cezaevinde insani tüm ihtiyaçları karşılanıyor ancak tedavisinin o koşularda yapılabilmesi mümkün değil. Bir an önce tam teşekküllü bir hastanede tedavi edilmesi gerekiyor'' dedi. 

Hüsnü Mahalli'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde sabah saatlerinde kontrolden geçirildiğini belirten Yarkadaş, "Adalet Bakanlığı, doktorların vereceği rapora göre, gerekli adımı atacaktır. Kamuoyu, Mahalli'nin sağlık durumunu yakından ve kaygıyla takip ediyor'' ifadesini kullandı. 

Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mahalli'nin avukatı Turan Aydoğan'dan hukuki sürece ilişkin bilgi aldığını, ailesine ise geçmiş olsun dileklerini ilettiğini de ifade etti. Mahalli’nin tedavisinin cezaevi koşullarında yapılmasının mümkün olmadığını söyledi.

Evrensel gazetesinin haberine göre, geçtiğimiz cuma günü tutuklanan gazeteci ve yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Mahalli’yi tedavi eden doktorlar, sağlık durumuna ilişkin rapor hazırladı. Doktorların düzenlediği rapora göre, Mahalli’nin tedavisinin nerede yapılacağı belli olacak.

Doktorlar, Mahalli’nin tam teşekküllü bir hastanede yatması gerektiğine ilişkin bir rapor verirse, tutuklu gazeteci hastaneye sevk edilecek.

Yorumlar