POLEMİK

Hüseyin Gülerce Hürriyet'in iki yazarını yerden yere vurdu

Star yazarı Hüseyin Gülerce, Süleyman Soylu'ya saldıran köşe yazarları için açtı ağzını yumdu gözünü..

Hüseyin Gülerce Hürriyet'in iki yazarını yerden yere vurdu

Star yazarı Hüseyin Gülerce'nin bugünkü hedefinde Hürriyet'in iki yazarı Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök vardı.

Hüseyin Gülerce isim vermeden "Soylu’ya saldırı, surda gedik açmak için..." başlıklı yazısında Doğan Medya Grubu yazarlarını hedef aldı.

Hüseyin Gülerce yazısında "Sayın Soylu, şer cephesi karşısında kahramanca mücadele eden bir güzel insan. Ona sahip çıkmak, her vatanseverin, her milliyetçinin, bütün Büyük Türkiye sevdalılarının vazifesidir" dedi.

İşte Hüseyin Gülerce'nin bugünkü yazısından bir bölüm:


Soylu’ya saldırı, surda gedik açmak için...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “sen bittin Kılıçdaroğlu” demesi CHP’yi çıldırttı. Soylu’ya saldırmak için fırsat kollayan CHP ve destekçisi kalemler, hemen bir algı operasyonu başlattılar: “Emrinde polis ve jandarma olan bir bakan böyle konuşamaz…”

Nitekim CHP, Soylu hakkında hemen gensoru verdi. Gensoruda Soylu'nun CHP liderine yönelik söylediği sözlerin “basit bir tehdit değil, kolluk kuvvetlerine talimat olduğu” iddia edildi.

Kişi kişiyi kendi gibi bilirmiş. Demek ki CHP iktidar olsa kim bilir neler yapacak?

Sayın Soylu’nun sözünün önü var, arkası var. Bağlamından koparır ve cımbızlarsanız atar tutarsınız...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 Aralık’ta AK Parti Trabzon Ortahisar Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, önce Kılıçdaroğlu’nun duruşunu eleştirdi. İstikrara ve milletin hukukuna nerede saldırı varsa Kılıçdaroğlu’nun ya o ihanetin içerisinde olduğunu, ya da savunuculuğunu yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun Man adası üzerinden iki haftadır eline tutuşturulan paçavralarla şov yaptığını, açıklamalarıyla kıyamet kopacağını söylediğini anlattı. “Siyasi düzenbaz” diyerek örnekler verdi. Ekledi:

“Bütün Türkiye gördü ki bu siyasi sahtekâr yalanları ve iftiraları üzerinden Türkiye'de başka bir oyuna soyunmuş. Sonra hızını alamadı kurumları, hepimizi, A Haber'i asmakla tehdit etti. Dün de şahsıma yönelik bir laf etmiş. Demiş ki 'Seni asmayacağım da rezil edeceğim, bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracağım'.

“Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür, sen onu da beceremezsin. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum, sen bittin..." 

Asmak lafını eden Kılıçdaroğlu’na Sayın Soylu’nun cevabı; “sen bu yalanlarınla, iftiralarınla siyaseten bittin artık” demekten ibaret.

***

CHP, Soylu’ya saldırmak için neden fırsat kolluyordu?

Mesele İçişleri Bakanı Soylu değil. Hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan... Erdoğan’ın en yakın çalışma arkadaşlarından biri Soylu. İçişleri Bakanı, Cumhurbaşkanı ile birlikte DEAŞ’la, PKK ile FETÖ ile mücadelede yiğitçe, cesurca kararlı bir mücadele veriyor.

Hepimiz farkındayız ve Sayın Erdoğan ile aynı inançtayız ki, yedi düvelin saldırısı altındayız. Aynı merkezden yönetildiği aşikâr hale gelen FETÖ, PKK/PYD, DEAŞ ve sol terör örgütleri, topluca saldırıyorlar. FETÖ eliyle gerçekleştirilmeye çalışılan 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasından sonra PKK ve DEAŞ'ın terör eylemleri hız kazandı. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için, Türkiye’nin yönetilemeyen bir ülke olduğu görüntüsünü vermek için saldırıyorlar. ABD mahkemeleri üzerinden, o mahkemeden medet uman CHP’nin yalanlarla örülü yeni saldırıları üzerinden köşeye sıkıştırılmak isteniyoruz. Kudüs üzerinden, PKK’ya verilen silahlar üzerinden hedef ülke Türkiye’dir.

***

Sayın Soylu, şer cephesi karşısında kahramanca mücadele eden bir güzel insan. Ona sahip çıkmak, her vatanseverin, her milliyetçinin, bütün Büyük Türkiye sevdalılarının vazifesidir.

Hüseyin Gülerce'nin yazısının tamamı için tıklayın

Yorumlar