KULİS

Hürriyet'ten Milliyet'e yazar transferi...

Hem Hürriyet Daily News he de Hürriyet'te dış politika yazıları yazan Verda Özer, Milliyet gazetesiyle el sıkıştı... Bugün Hürriyet'e veda etti...

Hürriyet'ten Milliyet'e yazar transferi...

Demirören Medya Grubu'na bağlı Milliyet Gazetesi flaş bir transfere imza attı.

Türk medyasında dış haberler konusunda en yetkin isimlerden biri olan Hürriyet gazetesi yazarı Verda Özer, Milliyet ile anlaştı.

2011 yılından bu yana Hürriyet Daily News'te dış politika yazıları yazan Verda Özer, 2014 yılından beri ise Hürriyet Gazetesinde dış politika yazıyordu....

İstanbul Politikalar Merkezi'nde uzman olarak de yer alan Verda Özer, bugün Hürriyet'te veda yazısı yazdı...

İşte o yazı:

DÜN, BUGÜN, YARIN...

BUGÜN sizlere son kez bu sayfadan sesleniyorum.
Hürriyet gazetesi bana şu yerkürede çok az insana nasip olabilecek bir fırsat sundu ve beni sizlerle buluşturdu. Bunun için başta patronum Aydın Doğan olmak üzere, bütün Doğan ailesine gönülden müteşekkirim.

Yaklaşık dört yıldır bu köşeden sizlere ulaşıyorum. Elimden geldiğince bilgi ve analize dayalı, objektif değerlendirmeler yapmaya çalıştım.

Sizin mesajlarınız ve sorularınız doğrultusunda konularıma yön verdim.

Bu esnada hem ülke içinde, hem dünyada çok sert kırılmalar yaşadık. Elimden geldiğince hep serinkanlı ve gereken mesafeyle olayları okumaya gayret ettim.

Gazetemizde de bu dönemde üç farklı genel yayın yönetmenim oldu. Her birinin döneminde tamamen özgür bir ortamda yazabildim. Bu yüzden öncelikle her birine, sonra da gazetemizin tüm emekçilerine, özellikle dış haberler servisine minnet borçluyum.

Ama en çok da fikirlerimi okuyan sizlere...

Çok ufak da olsa bir katkım olabildiyse, büyük onurdur benim için. Benim de sizlerden çok şey öğrendiğimi, fikirlerinizden çok yararlandığımı söylemek boynumun borcu.

Sizlerle yeni bir mecrada buluşmak, bu bağlantımızı sürdürmek üzere...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar