MEDYA KÖŞESİ

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi HDP'li belediyeleri böyle patlattı!

"Ben yaptım olmaz" diyor önce, Süleyman Soylu'nun bir sabah ansızın görevden almalarını eleştiriyor yani. O da diğerleri gibi, "Seçimle gelen, seçimle gitsin" görüşünde... Ama yazısının devamında öyle şeyler anlatıyor ki, bu yazıyı okuyanlar bir kere değil bin kere Süleyman Soylu'ya hak veriyor.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi HDP'li belediyeleri böyle patlattı!

Hürriyet yazarı görevden almalara karşı çıkmasına rağmen, HDP bombasını patlatıyor çünkü... Meğer o belediyelerde neler olmuş neler. Meğer HDP'li belediye başkanlarının imzasının yerine kimler imza atmış... Dedik ya hakikaten günün bombası... Abdulkadir Selvi'nin bu yazısı gündeme damgasını vuracak gibi... 

İşte yazının o bölümü:

"(...) 1- Belediye üzerinden dağa çıkışlar başlıyor. HDP’nin seçimleri yeniden kazanması üzerine Kandil’in belediyelere mutlak bir hâkimiyet kurduğu ve kayyım atanmasıyla kesilen dağa çıkışların yeniden organize edilmeye başlandığı söyleniyor.

2- HDP’li belediyelerin seçimden sonraki en büyük işi, özellikle şehit ailelerinin bulunduğu çok sayıda belediye çalışanını işten çıkarmak olmuştu. HDP’lilerin işten çıkarılanların yerine KCK tarafından belirlenen isimleri aldıkları söyleniyor. Ama asıl ilginç olanı PKK’ya katılmalarla ilgili olan taraf. Bir çocuk dağa çıkıyorsa o aileden bir kişinin belediyede işe alındığı şeklinde. Sanki kampanya düzenleniyor. Dağa giden yerine biri belediyede kadroya. Bunlar güvenlik birimlerinin tespiti.

BAŞKANLARIN E-İMZASI KANDİL’DEN Mİ?

Önce size HDP’li bir belediyeden bir görüntü aktarmak istiyorum. Seçimlerin üzerinden 3 ay geçmiş. Belediye başkanının sekreterinin kullandığı oda boşaltılmış. Belediye başkanı sekreterin odasına geçmiş, başkanın makamına ise 2’si kadın 5 KCK’lı yerleşmiş.

Bu tabloyu paylaştım ki bundan sonra aktaracağım bilginin kıymeti daha iyi anlaşılsın.

Kayyım atanan yerlerde belediye başkanlarının elektronik imzasının KCK tarafından kullanıldığı yönünde bir iddia var. Seçilmiş başkanların resmi kurumlarla yazışmaları ve günlük rutinleri imzaladıkları, ancak akçeli işlere ve bürokrat atamalara KCK’nın karar verdiği yönünde. Trilyonluk hakedişler ve belediyeye alınacak personel ve atanacak bürokratların evrakları altındaki elektronik imzaların KCK tarafından atıldığı söyleniyor. Belediye başkanı çalışacağı daire başkanının atamasına karar veriyor, atamanın altına Kandil imza atıyor. Böyle bir demokrasi olmaz...

Seçimle gelenler seçimle gitmeli ama Diyarbakır, Van ya da Mardin halkı Kandil’i mi seçti ki başkanlar yerine e-imzayı KCK atıyor? Kayyım içimize sinebilecek bir karar olmayabilir ama KCK’nın belediye başkanı yerine e-imza atmasını hangi demokrasiyle izah edeceğiz?"

Selvi'nin bu yazısından sonra biz aradan çekildik, yorumu size bıraktık... 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar