MEDYA KÖŞESİ

Hürriyet o fotoğraf için Oray Eğin'e hak verdi

Las Vegas saldırısı sonrası Hürriyet’in birinci sayfasındaki fotoğrafa müdahalesi büyük yankı uyandırmıştı. Oray Eğin ise bu durumu köşesine taşımıştı. Hürriyet Eğin'e hak verdi...

Hürriyet o fotoğraf için Oray Eğin'e hak verdi

Las Vegas saldırısı sonrası Hürriyet’in birinci sayfasındaki fotoğrafa müdahalesi büyük yankı uyandırmıştı. Saldırıdan kaçan bir vatandaşın pantolunu açılmış, kalçası gözükmüştü. Hürriyet gazetesi o fotoğrafın üzerinde oynama yaparak saldırıdan kaçan vatandaşa don çizmişti.

Habertürk gazetesi yazarı Oray Eğin bu durumu köşesinde yazarak, "Dikkatlice incelerseniz fotoğrafın en ucundaki adamın pantolonunun üstüne siyah don çizdikleri açıkça gözüküyor. Dinci gazetelerin kadın sporcuların fotoğraflarını sansürlemelerinin bile kendi içinde bir açıklaması var, Hürriyet’in yaptığı bu tuhaflığı anlamak mümkün değil." diye belirtmiş, "Tam bir skandaldı" diye de eklemişti.

Photoshoplu görsel şu şekildeydi:

hürriyet

hürriyet

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici bugünkü köşesinde, Oray Eğin'in Hürriyet'e yaptığı eleştiriyi yazı işlerine sorduğunu belirtirken, "Uygunsuz bir görüntüydü" cevabını aldığını ifade etti. Bildirici, Hürriyet’in Las Vegas saldırısında fotoğrafa yaptığı müdahaleyi gazetecilik ilkelerine aykırı olarak görürken, Oray Eğin'e hak verdi. Bildirici, "O adamın ölümden kaçarken yaşadığı panik o denli büyük ki, kalçasının açılmasına dikkat etmiyor. Photoshop ile adama don giydirmek, fotoğrafın doğallığını bozmuş. Zaten o fotoğrafın yansıttığı insanların yaşadığı panik..." dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar