GÜNDEM

Hıncal Uluç'tan Yılmaz Özdil'e: Yunanistan'a kaçıp gitsene

Koronavirüs tedbirlerinden de yapılan düzenlemelerden de bir türlü memnun olmayan muhalif medya Hıncal Uluç'un hedefine oturdu.

Hıncal Uluç'tan Yılmaz Özdil'e: Yunanistan'a kaçıp gitsene

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, muhalif gazetecilerin koronavirüs tedbirleri ile ilgili yazdığı sitem ve yalan dolu yazıları topa tuttu. Saygı Öztürk ve Yılmaz Özdil'den örnekler veren Uluç, Özdil'e "Yunanistan yüzme mesafesi, gitsene Yılmaz" dedi. 

İşte o yazı:

Bir yanda sözüm ona muhalif gazeteler var.. Bizde muhalefet, iktidar ne yaparsa yapsın "Kötü" demek ve kötülemek, "Sözüm ona" deyişim ondan.. Hükümetin Kovid-19'un yayılma hızını engellemek için aldığı her kararı, eksik, yanlış, korkak buldular. Kendi yalanlarıyla hiç çekinmeden öyle dehşet salladılar ki.. Mesela.. Sözcü köşe yazarı Saygı Öztürk, aynen şunları yazdı.. (Bozuk Türkçe bana ait değil). "Ülkemizde vefat edenlerin sayısı 11 milyon geçtiği ifade ediliyor." Yani 8 kişiden biri ölmüş.. Yani ortalama her ama her evden bir cenaze çıkmış da, haberimiz yok. Ya Yılmaz Özdil.. Aynen okuyun lütfen. "Ölüm sayılarının, vaka sayılarının gizlendiğini bizzat "şeffaf" denilen sağlık bakanımız itiraf etti. Bitti denilen salgın, kontrolden çıktı. Ben size lafı eğip bükmeden söyleyeyim, şimdilik 38 bin insanımız hayatını kaybetti. İstanbul'da her 10 testten 7'si pozitif çıkıyor. Torpili olmayan herkesi evine göndermelerine rağmen hastanelerde yer kalmadı, aralık ayının ortasından itibaren torpilliler bile yoğun bakım yatağı bulamayacak. Grip aşısı yok. Çünkü siparişte geç kaldılar. Korona aşısının da yüzmilyonlarca doz siparişini gelişmiş ülkeler şimdiden kapattı, vatandaşlarını ücretsiz aşılayacaklar, biz Türk vatandaşları eczaneden bile alamayacağız." Yani, ölmüşüz ağlayanımız yok.. Yani durum bu kadar vahim de, İzmir'de yaşıyorsun. Yunanistan yüzme mesafesinde. Kaçıp gitsene, Yılmaz..

Yazının tamamı için tıklayın 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 4 yorum