GÜNCEL

Hıncal Uluç'tan köşe komşusuna sert sözler: Cumhuriyet'e sataşmaktan bıkmıyor

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, köşe komşusu Engin Ardıç'ı "Avrupa Birliği'ndeki Türk nefretini bir kez daha belgeleyen sert ama haklı bir yazı yazmış. Ama Cumhuriyet'e sataşmaktan bıkmıyor bir türlü" diyerek eleştirdi.

Hıncal Uluç'tan köşe komşusuna sert sözler: Cumhuriyet'e sataşmaktan bıkmıyor

Sabah yazarı Hıncal Uluç, köşe komşusu Engin Ardıç'a "Avrupa Birliği'ndeki Türk nefretini bir kez daha belgeleyen sert ama haklı bir yazı yazmış. Ama Cumhuriyet'e sataşmaktan bıkmıyor bir türlü. Buraya da sıkıştırmış. Bir alt yazıda 'Osmanlı'ya saygı' isterken..." sözleriyle yüklendi.

Uluç, yazısının devamında şunları dile getirdi:

"Mekteb-i Sultani'de okudu diye mi?" diye sormayacağım. Ben de Mekteb-i Mülkiye'de okudum. İkisini de Osmanlı kurdu. Osmanlı daha neler neler kurdu, ama hep içim yanar, sonunu getiremedi, Çanakkale'de Mustafa Kemal'in yolunu kestiği İngiliz'e, genç Fatih'in hem de nasıl dâhiyane bir plan ve kumanda ile zaptettiği İstanbul'u masa başında teslim etti. Gazeteci Hasan Tahsin ilk kurşunu atmasa, İzmir'i Yunan'a kurşunsuz teslim edeceği gibi...

Kurtuluş Savaşı'nı Anadolu yaptı. Hem de Osmanlı'nın "İnzibat Kuvvetleri" de sanki Yunan'ın yanında, onlarla savaşırken, Engin.. Benden iyi bilmen gerek Kuva-yi İnzibatiye'yi..." 

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar