GÜNDEM

Hıncal Uluç'tan İmamoğlu'na zor soru: Manasız ve ortalığı geren şovlarla...

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun düzenlediği temel atmama töreni ve burada yaptığı “Bu ağaçların yaprakları beni çılgınca alkışlıyor " açıklaması tartışılmaya devam ederken, Sabah yazarı Hıncal Uluç'tan dikkat çeken bir yazı geldi. İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştiren Uluç, "Her şey, böyle manasız, böyle ortalığı daha da geren şovlarla mı, çok güzel olacak, Başkan?." diye sordu.

Hıncal Uluç'tan İmamoğlu'na zor soru: Manasız ve ortalığı geren şovlarla...

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesini iptal eden ve  bunun için temel atmama töreni düzenleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na demediğini bırakmadı. "Her şey, böyle manasız, böyle ortalığı daha da geren şovlarla mı, çok güzel olacak, Başkan?.Barışcı, birleştirici olacağını her fırsatta söyleyen bir siyaset adamı böyle mi yapar?." sorularını soran Uluç, İmamoğlu'na bir de tavsiyede bulundu.

"Temel Atmama Töreni" ne demek?

Her şey, böyle manasız, böyle ortalığı daha da geren şovlarla mı, çok güzel olacak, Başkan?.
Barışcı, birleştirici olacağını her fırsatta söyleyen bir siyaset adamı böyle mi yapar?.
İstanbul'un başında bir muhalif başkansın, İmamoğlu!. Sen seçimi kazandın ama, Meclisi'nde AK Parti çoğunlukta. Ankara'da da AK Parti var.
O zaman, iş yapmak istiyorsan, uyumlu olman gerekmiyor mu?. Politik olman gerekmiyor mu?.
Amacın şov yapmak değil de, gerçekten o tesisi daha uygun bir yere yapmaksa, ortalığı gerecek, iktidarı ve kendi Meclis çoğunluğunu tahrik edecek "Temel atmama" gösterisi yapacağına, elinde bir dosya ile Ankara'ya gitsen, "Sayın Cumhurbaşkanım, bakın sizin diktiğiniz bu 20 yaşındaki ağaçları da kurtarıp, sizin Haliç'i arıtma projenizi sürdüreceğim" desen, izah etsen, ne olurdu bir de onu düşün, İmamoğlu!.
Haliç zaten hele CHP için çok netameli, Erdoğan için çok hassas bir proje..
70'li yıllarda Türkiye'nin iki yeri, leş, affedersiniz kelimenin tam anlamıyla "Bok" kokardı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar