MEDYA KÖŞESİ

Hıncal Uluç Sabah'ın haberini topa tuttu: “İsmail bu kadar gerzek mi?"

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç bugünkü köşe yazısında dünden bu yana gündemden düşmeyen Ekrem İmamoğlu- İsmail Küçükkaya görüşmesine değindi.

Hıncal Uluç Sabah'ın haberini topa tuttu: “İsmail bu kadar gerzek mi?"

İsmail Küçükkaya'nın ortak yayın öncesi Ekrem İmamoğlu ile bir otelde görüşmesi tepkilere yol açarken haberin çıktığı Sabah gazetesine gazetenin yazarından tepki geldi.

Hıncal Uluç, Mahmut Övür'ün haberine tepki gösterirken haberin detayıyla ilgili şunları paylaştı:

Şimdi dün sabah bizde Mahmut Övür kardeşimin yazısı vardı. Bomba haber olduğu için birinci sayfadan verilmiş. 
Öyle bomba ki, fotoğraflarla belgelenmiş. İsmail Küçükkaya yayından önce Taksim’deki o ünlü gökdelen otele giriyor. İmamoğlu ile konuşuyor ve çıkıyor, görüyorsunuz.
Mahmut’un yazısının manşeti “O otelde ne konuştunuz?.” O otele, ne zaman, niçin gittiğini de, ne konuştuğunu da İsmail bir gece evvel televizyonda anlattı ve bastıra bastıra, on kez tekrar ederek “İki tarafla da konuşmamı tarafların sözcüleri Mahir Ünal ve Engin Altay benden istediler. ‘Yaptığımız protokolü ve yayın akışını anlat‘ dediler.
Ben de görüştüm, dedi” Mahmut!. Ve ne Ünal’dan ne de Altay’dan tekzip de gelmedi"

Hıncal Uluç ardından Mahmut Övür'e hitaben "Şimdi diyelim sen, Ekrem İmamoğlu’na gizli bir soru kağıdı vermek istiyorsun. Bunun için adamın basın toplantısı yaptığı, yani ortalığın gazeteci, televizyoncu ve kameraman kaynadığı otele mi dalarsın, Malkoçoğlu gibi.. Yoksa o soru kağıdını kimsenin ruhunun duymayacağı bir şekilde iletme yolunu mu bulursun? 


Bunca yıllık gazeteci (Ki beş yılı Genel Yayın Müdürlüğüdür) bunca yıldır en çok izlenen haber bültenlerinden birinin sunucusu, yani o otelin yanında oturan boyacının bile tanıdığı biri olarak, bu işi gazeteci kaynayan yerde “Gizleyeceğini sanarak” yapacak kadar gerzek mi, meslektaşımız, Sevgili Mahmut?" diye kızdı. 

Ayrıca Uluç yazısında baştan Uğur Dündar'a kızdığını fakat sonrasında kendisne bu teklifi geri çevirmek hususunda hak verdiğini belirtti.

Yorumlar