GÜNDEM

Hıncal Uluç fena saydırdı: Kampanya yapmak, saldırmak Yeni Asır'a mı düştü?

Sabah yazarı Hıncal Uluç, günlerdir İzmir'deki villası üzerinden Sezen Aksu'yu hedef alan Yeni Asır gazetesine saydırdı.

Hıncal Uluç fena saydırdı: Kampanya yapmak, saldırmak Yeni Asır'a mı düştü?

Yeni Asır Gazetesi İzmir'in Karaburun ilçesindeki Manal Koyu'nda villası bulunan Sezen Aksu'nun, geçen yıl mühürlenen havuz inşaatını usulsüzce tamamladığını ve havuzdan denizin içine doğru 50 metrelik atık su boru hattı döşediğini iddia etti. Sabah yazarı Hıncal Uluç da "50 metrelik bir boru yüzünden günlerden beri Sezen Aksu'ya saldırmak, aleyhinde kampanya açmak, Yeni Asır'a mı düştü?.." dedi ve geçmişi hatırlattı.

Uluç bugün Yeni Asır'ın tirajının 10 binin altına düştüğünü ve bunun nedeninin Sezen Aksu haberi gibi haberler olduğunu söyledi.

Sezen İzmir’in muhteşem anıtıdır!..

50 metrelik bir boru yüzünden günlerden beri Sezen Aksu'ya saldırmak, aleyhinde kampanya açmak, Yeni Asır'a mı düştü?..
Türkiye'nin en eski ve hala yaşayan gazetesi Yeni Asır'a..
Bu ülkede yıllar boyu tüm Ege sahillerinde, Hürriyet'i bile geride bırakıp en çok satan gazete olan Yeni Asır'a..
Erol Simavi İzmir'de ve Ege'deki bayilerde Yeni Asır'ın gerisinde kalmaya tahammül edememiş ve en modern baskı makinelerini getirtip İzmir'e matbaa kurdurmuş, sonra Yeni Asır'ın nerdeyse çaycılarına dek hemen tüm kadrosunu transfer ederek Ekspres'i çıkarmış, tüm Ege'yi reklamlara boğmuştu.
Ama gitmeyen birkaç vefakar ve hep gölgede kalmış birkaç adamla çıkan Yeni Asır, gene 100 binin üzerinde satarken, Ekspres çöktü.
Öyle efsaneydi Yeni Asır..
Niye, ülkenin gelmiş geçmiş, en büyük, en örnek yerel gazetesiydi peki?.
Çünkü İzmir'in gazetesiydi. İzmir'e ve İzmirli'ye sahip çıkıyordu. Diyelim bir İzmirli futbolcu asker oldu, Van'a gitti. Orada izinli olarak bir Van kulübünde oynuyordu. Onu izliyor, onun haberini de yazıyordu. Her İzmirli, İzmir ve İzmirlilerle ilgili her haberi Yeni Asır'da bulacağını, İzmir'in her sorununun üzerine Yeni Asır'ın gideceğini biliyordu.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar