MEDYA KÖŞESİ

Hilal Kaplan'dan İmamoğlu'nu konuk alan gazetecilere 'yağdaş' göndermesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu KRT TV'ye konuk oldu. Yayına katılan gazetecilerin İmamoğlu ile diyalogları ise Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'ın radarına girdi.

Hilal Kaplan'dan İmamoğlu'nu konuk alan gazetecilere 'yağdaş' göndermesi

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, KRT TV'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu konuk alan gazetecileri eleştirdi. 

Gürkan Hacır ve Barış Yarkadaş'tan örnekler veren Hilal Kaplan, "yağdaş" tanımlamasında bulundu.

İşte o yazı:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşa 45 günlük fatura kesen İGDAŞ üzerinden İBB'yi sponsor yaparak fonladığı KRT TV'ye konuk oldu. Gazeteci arkadaşlarımız ise gerçekten göz yaşartıcı bir performans sergiledi. Mesela Gürkan Hacır, "Ben sizi ta Beylikdüzü İlçe Başkanlığı'nızdan hatırlıyorum. Kitap fuarlarına gelirdi Ekrem Başkan, o zaman da Başkan diyordum, çünkü ilçe başkanıydı" diye söze başladı. Başkan demelere doyamayan Hacır şöyle devam etti: "Başkan gelirdi, hatta Yılmaz abiden, Yılmaz Özdil'den kuyrukta bekleyip kitap aldığını, imzalattığını ve üstüne de konuştuğunu hatırlıyorum ben bizzat yani."

Kitap almış ve üzerine de konuşmuş; gerçekten hayret ettim ben bizzat yani.
CHP belediyelerine kitap satma üstadı olarak tanınan Barış Yarkadaş geri kalmadı elbet; aldı sazı eline:
"O kadar kitaptan bahsetmişken, Başkanıma da ben kendi kitabımı getirdim. Bu kitabın yazarı benim ama mimarı Ekrem Başkan. 'Umut Yeşerdi.' T.C. tabelası asıldıktan sonra... Başkanım bunu size takdim edeyim." (Ayağa kalkıp kitabı verir)
Yaş haddinden olsa gerek evden yayına bağlanan Uğur Dündar ise "usta gazeteciliğini" şöyle konuşturdu. "Ama Sayın Başkan, siz orda duruyorsunuz. Bizim için bir güven kaynağısınız. Her şey çok güzel olacak."
Vallahi bunca yılın yandaşıyım ama Cumhurbaşkanı'mızla böyle bir tane diyaloğumu bulamazlar. O yüzden yağdaş meslektaşlarıma yüksek tebriklerimi sunarım!

BU KÜSTAHLIKLAR BİR BİLDİRİ HAK ETMİYOR MUYDU?

27 Ekim 2016'da, ABD Donanması'nın 241. kuruluş yıldönümü için resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Türk bayrağı detayı dikkat çekmişti. "Tough, Bold, Ready" yani "Sert, Cesur ve Hazır" şeklinde yapılan paylaşımın "sert" kelimesi yazan sekmesinde ay yıldızlı sancağı tutan kişinin şehit edilişi resmediliyordu. Söz konusu savaş, ABD'nin Trablusgarp Beylerbeyliği'ne vergi ödemesini sonlandırmış ve ABD donanmasının kuruluşunun dönüm noktası haline gelmiştir.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar