GÜNDEM

Hikmet Genç, Pervin Buldan'ın sözlerini böyle yorumladı: HDP, CHP'den hesap soracak!..

Akşam yazarı Hikmet Genç, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın CHP ile kurdukları ittifakla ilgili sözlerini "HDP, CHP'den hesap soracak!.." şeklinde yorumladı ve CHP'nin ne yaptıysa HDP'ye yaranamadığının altını çizdi.

Hikmet Genç, Pervin Buldan'ın sözlerini böyle yorumladı: HDP, CHP'den hesap soracak!..

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili tezkereye "içimiz yana yana evet dedik" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ile kurulan ittifakın dağılnasına engel olamadı.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, bu durumdan rahatsızlıklarını tehditler savurarak dile getirdi. Buldan, "Türkiye’nin demokratikleşmesi için büyük bir ittifak kurmuştuk. Başta İstanbul olmak üzere birçok yerde aday göstermedik. Bugün yaşananlara ses çıkarmayanlar, bizden gerektiği zamanda cevabı mutlaka alacaklardır” dedi.

Akşam yazarı Hikmet Genç, Pervin Buldan'ın bu sözlerini yorumladığı yazısında CHP'nin ne yapsa da HDP'ye yaranamadığının altını çizdi. 

İşte o yazı:

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır, Mardin ve Van’da belediye başkanlarının görevden alınmasına “darbe dönemi uygulama” diyerek ortağına sahip çıkmıştı.

İmamoğlu bizzat Diyarbakır’a kadar gidip kayyım atamalarına yerinde “üzüldü”!.. “Kayyum atanması gaflet ve delalettir” dedi…

Kılıçdaroğlu; “YPG terör örgütü değildir”, “YPG bize mi saldıracak?” diyordu…

Tezkereye “evet” derken, “içinin” yandığını bile söyledi… Daha ne yapsın?!

Barış Pınarı Harekatı başlayınca ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatları eleştirdiler. PYD/YPG’nin ‘terör örgütü olmadığını’ tekrar söylemeye başladılar…

Ama yetmedi… CHP, müttefiki HDP/PKK’ya sahip çıkma konusunda yeterli olamadı demek ki!..

‘Barış Pınarı Harekatı’yla YPG/PKK süpürüldü…

Türkiye hem emperyalistlerin hem de içimizdeki maşalarının tüm planlarını altüst etti.

Daha en başta, “Barış Pınarı Harekatı CHP’yi de sarsar” dediğimizde gülmüşlerdi…

Görün işte.., HDP, müttefiki CHP’yi suçluyor. “Hesap soracağız!” diyor…

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar