DİZİ DÜNYASI

Herkes bu diziyi konuştu! Babil'e FETÖ soruşturması iddiasına ilişkin açıklama!

Cuma akşamının en çok izlenen dizisi olan Babil, sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasında yer aldı #babil etiketi ile Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu. Herkesin dilindeki dizi ile ilgili bomba FETÖ iddiası ortaya atıldı. Yapım şirketinden iddiaya ilişkin açıklama geldi.

Herkes bu diziyi konuştu! Babil'e FETÖ soruşturması iddiasına ilişkin açıklama!

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven ve Aslı Enver gibi ünlü oyuncuların yer aldığı "Babil" dizisinin geçen Cuma günü yayınlanan ilk bölümü en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Dizi ile ilgili ortaya atılan FETÖ soruşturması iddiasına ilişkin yapım şirketinden de bir açıklama geldi ve iddia yalanladı. Cumhuriyet gazetesi muhabiri Seyhan Avşar  dizinin yapımcısı olan şirketin avukatıyla görüştüğünü belirterek, avukatın açıklamalarını sosyal medya hesabından duyurdu. Avukatın, söz konusu soruşturmaya diar, kendilerine böyle bir bilginin gelmediğini belirttiğini aktaran Avşar, şunları yazdı:

"Babil dizisine yönelik soruşturma açıldığı iddialarına yönelik yapım şirketinin avukatıyla konuştum. Soruşturma açıldığına yönelik kendilerine iletilen herhangi bir bilgi olmadığını söyledi. Babil dizisinin rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesini anlattığını belirten avukat, 'Zaman zaman bazı kişiler yeni başlayan projeler hakkında olmadık şeyler ortaya atıyorlar. Bizlerde bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Babil dizisi bir akademisyenin hikayesinden ibaret' dedi. #babildizisi"

BABİL'İN KONUSU NE?

İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in hastalanmasıyla alt üst olur. Kapılar birer birer yüzüne kapanırken karısı Eda’nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen’den (Ozan Güven) yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur. Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman’ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır.

Yorumlar