KULİS

Hangi gazeteci Endemol Türkiye'nin direktörü oluyor?

Dünyanın en büyük yapım şirketi Endemol Shine Group Türkiye'de bir atama gerçekleşti.

Hangi gazeteci Endemol Türkiye'nin direktörü oluyor?

Gazeteci ve Televizyon programcısı İpek Durkal, dünyanın en büyük yapım şirketi Endemol Shine Group Türkiye'nin Medya ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak göreve başladı.

30'u aşkın ülkede kataloğundaki 600'den fazla dizi, program, dijital ve dijital oyun alanında dünya çapında hasılat rekoruna sahip içeriklerin yaratım, dağıtım ve operasyonlarını yöneten Endemol Shine Group'un Türkiye ayağında 'Eyvah Düşüyorum' 'Benzemez Kimse Sana', Star Akademi, 'Fear Factor', 'Var mısın Yok musun' gibi televizyonculuğa damgasını vurmuş programların yanı sıra 'Paramparça', 'Serçe Sarayı' ve 'Sevdam Alabora gibi büyük bütçeli diziler yer almakta.

İPEK DURKAL KİMDİR?

Gazeteciliğe Milliyet'te başladı. 20 yıllık meslek hayatı boyunca Star, Sabah, Takvim, atv haber, Hürriyet gibi çeşitli kurumlarda, muhabir, editör, yönetici ve yazar sıfatlarıyla çalıştı. Show Radyo ve Best Fm'de program hazırlayıp sundu.

Çeşitli haftalık ve aylık dergilerde muhabir, editör ve yazı işleri müdürü olarak yer aldı.

Star TV'de 'Duymayan Kalmasın', Türkmax'ta 'Her Şey Tadında' Show TV'de 'Yeni Bir Gün' ve Fox TV'de 'Nilgün Belgün ile Yeni Bir Gün' programlarının sunuculuğunu ve yorumculuğunu üstlendi.

İpek Durkal pazar günleri Milliyet Cadde'de 'Ortaya Karışık' adlı köşesinde güncel konular hakkındaki yazılarını sürdürmekte.