GÜNDEM

Hande Fırat: Emine Erdoğan'ın çantası orijinal değil

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın çok tartışılan çantasının orijinal olmadığını, çakma olduğunu yazdı.

Hande Fırat: Emine Erdoğan'ın çantası orijinal değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız ürünlerine yönelik boykot çağrısından sonra eşi Emine Erdoğan’ın Fransız markası olan Hermes marka çantası basına yansımıştı. Çantanın binlerce dolar maliyeti olduğuna yönelik haberlerin ardından Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, konuyu bugünkü köşesine taşıdı. Fırat, "Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor" dedi:

FRANSIZ Charlie Hebdo dergisinin rezil karikatürü konusunda iktidar ve muhalefet tek ses birlikte tepki verdi. Fransız mallarını boykot konusunda ise tartışma Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşandı. Kılıçdaroğlu, “Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın” deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok” yanıtını verdi. Bu sözlerin ardından, özellikle sosyal medyada Emine Erdoğan’ın kullandığı aksesuvarlar gündem oldu. Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor. Bana aktarılan bilgiler ise şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan çantalara asla büyük paralar vermiyor.

Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor.

Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar