MEDYA KÖŞESİ

Hakan Şükür'ün sözleri merak uyandırdı! Kim bu televizyoncu?

FETÖ firarisi, eski futbolcu Hakan Şükür, New York Times gazetesine bir röportaj verdi. Şükür'ün röportajındaki ilginç bir detayı Habertürk gazetesinden Oray Eğin köşesine taşıdı.

Hakan Şükür'ün sözleri merak uyandırdı! Kim bu televizyoncu?

FETÖ firarisi, eski futbolcu Hakan Şükür'ün, New York Times gazetesinde yaptığı söyleşide ismini vermeden bahsettiği, Türkiye'de sürekli televizyonlara çıkıp yorumculuk yapan kişi merak uyandırdı. Habertürk yazarı Oray Eğin bu detayı köşesine taşıdı. Eğin, "Söyleşide en ilginç taraflardan biri, sık sık Türkiye’den telefonda konuştuğu bir televizyoncu olduğu iddiası. Televizyonlardaki tartışma programlarına çıkıp yorum yaptığını anladığımız ve yazıda “television personality” diye tarif edilen Şükür’ün kankası kim acaba?" ifadelerini kullandı. 

KİM BU TELEVİZYONCU KANKA?


HAKAN Şükür, ABD’ye kaçtıktan sonra ilk kez New York Times’a söyleşi verdi. Pazar günü spor ekinde yayımlanan söyleşide en ilginç taraflardan biri, sık sık Türkiye’den telefonda konuştuğu bir televizyoncu olduğu iddiası. Televizyonlardaki tartışma programlarına çıkıp yorum yaptığını anladığımız ve yazıda “television personality” diye tarif edilen Şükür’ün kankası kim acaba?

“Şükür yakın zamanda Türkiye’de televizyonlara çıkan bir arkadaşıyla konuşmuş ve ikisi de Türkiye’de işlerin iyi gitmediğinde fikir birliğine varmışlar” diyor yazıda. “Daha sonra arkadaşının bir Türk gazetesine verdiği söyleşide hükümeti övdüğünü görmüş.”

Belli ki hemen her gün konuşuyorlar, ki Şükür “Daha önceki gün onu aradım, ‘Neden böyle dedin?’ diye sordum” diyor. Kaç zamandır söylüyorum, FETÖ meselesi daha bitmedi. Kriptolar hâlâ ayıklanmadı. Hakan Şükür gerçekten doğruyu mu söylüyor, bilmiyorum ama üzerinde durulması gerekiyor.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar