GÜNDEM

Hakan Çelik'ten Akdeniz uyarısı: Gaza gelmenin kimseye faydası yok

Posta yazarı Hakan Çelik, hem Ankara hem Atina tarafının söylemlerine dikkat çekerek "Gaza gelmenin kimseye faydası yok" dedi.

Hakan Çelik'ten Akdeniz uyarısı: Gaza gelmenin kimseye faydası yok

Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik, bugünkü köşesinde kaleme aldığı "Akdeniz küresel soruna dönüştü" başlıklı yazısında BAE'den Fransa'ya kadar birçok ülkenin Akdeniz konusunda sahip olduğu ajandalara değinerek "Şu veya bu şekilde bu ülkelerin tamamı, ait oldukları coğrafyalara dönecekler. Türkler ve Yunanlar ise burada yaşamaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Çelik, hem Ankara hem de Atina tarafından sarf edilen sözlere dikkat çekerek "Gaza gelmenin kimseye faydası yok" uyarısında bulundu:

"Bunu kalıcı barış ve huzur ortamına çevirmek iki ülkenin elinde. Bizim tarafta sık sık dile getirilen “Çatışma çıkarsa bir saatte Atina’dayız” yaklaşımı ne kadar abartılı ise Yunanistan’da hâkim olan karikatürize edilmiş Türkiye prototipleri de o kadar sorunlu. Gaza gelmenin kimseye faydası yok. Fanatizme teslim olmadan, rasyonel çözüm bulabilmek için hep birlikte seferber olmaktan başka çare göremiyorum."

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar