GÜNDEM

Hakan Çelik: Kadına şiddetin komedisi olmaz

Posta yazarı Hakan Çelik, bugünkü köşesinde kadına şiddete ilişkin düzenlenen bir konferanstan notlar aktardı.

Hakan Çelik: Kadına şiddetin komedisi olmaz

"Türkiye’de kadınlar maalesef şiddete en fazla uğrayan grupların başında" diyen Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” vesilesiyle konunun gündeme alındığını söyleyerek, Emine Erdoğan'ın yaptığı konuşmaya vurgu yaptı:

Konferansta Emine Erdoğan bir konuşma yaptı. Baştan sona çok önemli konulara dikkat çektiği konuşmanın altına imzamı atıyorum. Sanat adı altında şiddete estetik anlamlar yüklenmemesi gerektiğini söyleyen Erdoğan “Katiller, mafya babaları rol model olarak gösterilmesin” dedi. Emine Erdoğan’ın işaret ettiği gibi her şeyden soyutlanıp bütünüyle steril bir dünya kurmak kolay değil. Hayatın içinde zorluklar, sıkıntılar ve kötülükler elbette var. Fakat yaşamı anlatırken insanın karanlık yönleri yerine iyiliği ve güzelliği merkeze almak mümkün olmalı.

Erdoğan’ın konuşmasından şu notları aldım: Kadına şiddetin komedisi olmaz, televizyon yapımları bizi şiddete güler hâle getirmesin. Öfkelenen koca, cinnet geçiren eş gibi ifadeler aslında işlenen suça peşinen bahaneler buluyor. ABD’den sonra en fazla dizi ihraç eden ülkeyiz. Bu bize çok önemli bir fırsat sağlıyor. Bu sayede sevgi, merhamet ve insanlığı ihraç edebiliriz.

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar