KAZANDI

Haftanın kazananı Erdoğan Aktaş ve Haber Global

Erdoğan Aktaş, Haber Global'i yeni kurulmuş olmasına rağmen yıllardır medya alanında yayın yapan birçok kurum ile yarışır hale getirilmesinde büyük paya sahip. Kendisi haftanın kazananı oluyor...

Haftanın kazananı Erdoğan Aktaş ve Haber Global

Haber Global, yıllarca televizyon dünyasında yayın yapan haber kanallarından çok sonra kurulmuş olmasına rağmen önemşi bir aşama kaydederek tecrübeli kanallarla yarışır hale geldi.

KISA SÜREDE ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Etkili son dakika akışı, yorum programları, analizler ve birçok konuda uzmanların katılımının sağlandığı tartışma programları ile Haber Global, kısa sürede adından söz ettirir hale geldi. 

Medya dünyasında birçok kanal ciddi ve iddialı başlangıçlar yapmış ve kısa sürede etkisiz kalarak tarihe karışmıştır. Fakat Haber Global, iddialı başlangıç yaparak bu iddiasının altını yayın çizgisi ile doldurmayı başarmıştır.

Birçok haber kanalının içerisinden sivrilmiş ve etkili bir kadro kurmayı başarmıştır. 

ERDOĞAN AKTAŞ FAKTÖRÜ

Bunda elbette Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın payı bir hayli büyük. 

Barış Pınarı Harekatı sürecinde de birçok TV programında önemli konuklara ev sahipliği yapan Haber Global ekibini ve Erdoğan Aktaş'ı bu başarılarından dolayı kutluyoruz.

Kendisini ve ekibini haftanın kazananı ilan ediyoruz. 

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

Aktaş, 1967 senesinde İstanbul‘da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirdi.

Üniversite senelerinde, çociliğe 1984 senesinde Güneş Gazetesi’ne girerek muhabirlik mesleğine başladı. Sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabirliği görevini yaptı. Daha sonra 1993 senesinde Star TV’de televizyon haberciliğine transfer oldu. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV’de görevlere imza attı. Bu zaman zarfından dünyanın birçok bölgesinde önemli gelişmeleri muhabir olarak izleyen Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

Posta gazetesinde yazarlık yapan Aktaş, Star televizyonunda 2005 senesi Mart ayından itibaren Star Haberin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptı.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine devam ederken , Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı’nın kurup genel müdürlük görevini sürdürdü. Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

Ağustos 2009’dan beri Genel Yayın Yönetmenliği görevini devam ettiren Aktaş, 24 Mayıs 2014 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

2014 senesinde Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Erdoğan Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV’den ayrıldı.

Aktaş, şu sıralar Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyor. 

Aktaş, 1992 senesinde Gülbin Aktaş ile hayatını birleştirdi.

Kitapları :
2006 – Aşık Olan Terk Eder

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar