KULİS

Habertürk'ten bir ekran yüzü daha ayrıldı!

Habertürk TV'den ayrılıklar sürüyor. Habertürk Didem Arslan Yılmaz'ın ardından Tuba Atav'la da yollarını ayırdı.

Habertürk'ten bir ekran yüzü daha ayrıldı!
Habertürk TV'de hareketlilik devam ediyor. Bir yandan yenilikler ve yeni ekran yüzleriyle gündeme gelen televizyon kanalı bir yandan da ayrılıklarla gündemdeki yerini koruyor.

Habertürk geçen yıl kadrosuna kattığı deneyimli televizyoncu Tuba Atav'la yollarını ayırdı. Tuba Atav, Show tv Haber ve Skytürk 360 Genel Yayın Yönetmenliği yapmış ardından bu kanallara el konulmasıyla bir süre ekranlardan uzak kalmıştı. Habertürk'le birlikte tekrar ekranlara dönen Atav, sabah haberleri ve özel röportajlarıyla ekrana geliyordu. TUBA ATAV KİMDİR?

Tuba Atav mesleğe 1991 yılında Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak başladı. 1996 yılında Ufuk Güldemir yönetimindeki Star TV'de savunma ve diplomasi alanında gazetecilik yaptı. 2000 yılında Kanal 6'da Ankara temsilciliği görevinde bulundu. 2001 yılında atv'de muhabir olarak göreve başlayan Atav 2005'te kanalın Ankara temsilciliği görevine getirildi. 2008'de Show TV'ye transfer olan Atav 2010 yılında Haber Genel Yayın Yönetmenliğe atandı. Ardından Skytürk 360'a geçerek hem kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı, hem de Ana Haber Bülteni'ni sundu. Uzun yıllar Show TV Haftasonu Haberleri'ni ve Skytürk 360'ta Doğruya Doğru programını sunan Atav 2013 yılının Ağustos ayında kanalla yollarını ayırmıştı. Tuba Atav Aktüel Dergisi ve Takvim Gazetesinde yazarlık da yapmıştı.