TELEVİZYON

Habertürk TV'de tepki çeken sözler! Veyis Ateş'ten açıklama: Üzgünüm

Veyis Ateş'in sunduğu Habertürk Ana Haber'de İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan'ın koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamalar sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Habertürk TV'de tepki çeken sözler! Veyis Ateş'ten açıklama: Üzgünüm

Habertürk TV'de koronavirüsün tartışıldığı programa katılan Ali Rıza Demircan'ın sözleri tepki çekti.  Koronavirüs gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eş cinselliğe bağlayan Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eş cinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı. 

VEYİS ATEŞ'TEN: ÇOK ÜZGÜNÜM

Veyis Ateş, programın ardından Twitter üzerinden açıklama yaptı ve şunları söyledi:

"Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla"

Yorumlar 5 yorum