TELEVİZYON

Haber Global'den ayrılmıştı! Erdoğan Aktaş hangi kanalla geri dönüyor?

Geçtiğimiz haftalarda Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptığı Haber Global ile istifa ederek yollarını ayıran Erdoğan Aktaş'ın Habertürk TV ile anlaştığı iddia edildi.

Haber Global'den ayrılmıştı! Erdoğan Aktaş hangi kanalla geri dönüyor?

2 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptığı Haber Global ile geçtiğimiz haftalarda istifa ederek yollarını ayıran ismi Erdoğan Aktaş'ın yeni adresi belli oldu. Aktaş'ın daha önce de görev yaptığı Habertürk TV ile anlaştığı iddia edildi.

Deneyimli gazeteci Habertürk TV'de ana haber formatında bir programa imza atacak. Aktaş'ın hazırlayıp sunacağı programda hem haber paketleri yer alacak, hem de gündemdeki konular stüdyo konuklarıyla masaya yatırılacak.

Erdoğan Aktaş kimdir?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı. Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı. Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu. 2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu. 1 Ocak 2016'da CNN Türk'ün Genel Müdürü oldu. 2018'in Mayıs ayında kanalla yolları ayrıldı. Aktaş 9 Ekim 2018 tarihinden bu yana Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar