TV HABER

Haber Global’de üst düzey deprem! Hangi isimler kanalla yollarını ayırdı?

24 Eylül 2018 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan Türkiye’nin yeni haber kanalı Haber Global’de büyük kriz çıktı.

Haber Global’de üst düzey deprem! Hangi isimler kanalla yollarını ayırdı?

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda ilk büyük kriz çıktı.

Kanal yönetimi görev şeması yaparak çalışanları Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Alişer Delek'e bağladı. Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş bu duruma itiraz etti.

Kanal yönetimi ile Suat Toktaş arasında yaşanan restleşme 3 ismin ayrılığıyla sonuçlandı.

Buna göre Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş. Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap, anlaşmazlık nedeniyle akşam saatlerinde istifalarını verdi.

Azerbaycan sermayeli şirket, uzun süre hazırlık yaptıktan sonra tr24 adıyla piyasaya girmeye çalışmış ancak RTÜK’le yaşanan kriz nedeniyle geç de olsa ‘Haber Global’ ismiyle yayın yapmaya başlamıştı.

NEDEN İSTİFA ETTİ?

Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa ederek ayrılan Suat Toktaş iddialarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Alişer Delek benim için istifa sebebi olabilecek bir seviye değil. Aylardır verilen emeğin üstüne çökmek için daha yayına başlamadan kanalın başına gelmeye çalışan “gazeteci”ler de sebep değil. Sebep; CEO ile yönetim üslubundaki anlaşmazlıktır. Birkaç aydır 32 yaşındaki CEO ile yönetim üslubundan kaynaklanan sorunlar yaşıyordum.Ancak kanalı yayına geçirmek için pek çok sorunu sineye çektim”

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar