GÜNÜN KÖŞE YAZARI

Günün yazarı Hasan Öztürk

Özellikle AK Parti'den aday olabilecek potansiyel isimlerle ilgili yapılan haberlerle ilgili bugün Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk çarpıcı bir yazı yazdı.

Günün yazarı Hasan Öztürk

2019 yerel seçimlerine yaklaşırken kulislerde belediye başkan adaylarıyla ilgili söylentiler yayılıyor, haberler yapılıyor. 

Özellikle AK Parti'den aday olabilecek potansiyel isimlerle ilgili yapılan haberlerle ilgili bugün Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk çarpıcı bir yazı yazdı. 

Hasan Öztürk AK Parti'deki isimlerle ilgili negatif haberlerin yine AK Parti içerisinden yayıldığına dikkat çekiyor. Ve uyarıyor: "Bırakın kendi içinizde faullü güreşmeyi, başka bir siyasi partinin adayına bile bel altı vurmanın ahlaken kötü olduğunu bilmiyor musunuz?"

Hasan Öztürk'ü bu önemli uyarılarından dolayı günün yazarı seçerken yazısından bir bölümü de sizlerle paylaşıyoruz:

"Baştan söyleyeyim. Ak Parti’nin potansiyel adayları arasındaki tatlı rekabet, kekremsi bir hal almak üzere.

Daha net söyleyeyim, Ak Parti’nin muhtemel adaylarıyla ilgili çıkan olumsuz haberlerin kaynağı yine Ak Parti içinden, maalesef!

Örnek mi istiyorsunuz? Mesela, Marmara’nın önemli bir büyük şehrinde tarihi saat kulesinin tepesine yıllar önce pvc’den bir kat konmuş! Ama ne hikmetse tam da bu dönemde gündeme gelivermiş. İlginç değil mi?

Yine mesela, Ege’ye ve Marmara’ya kıyısı olan bir büyük şehirde, belediye başkanının yakınlarıyla ilgili iftiraya kadar uzanan iddialar yazılıp çizilir olmuş.

Küçük bir araştırma neticesinde ortaya şöyle bir gerçek çıkıyor: Bütün bu tartışmalı meselelerin ana kaynağı Ak Parti’nin içinde. Muhtemel aday adayları arasındaki rekabet bazı yerlerde centilmenlik dışına çıkmış görünüyor!

Oysa biz, dürüst, temiz bir rekabetin Türkiye ve şehirlerimiz için gerekli olduğuna inanıyoruz. Ve Ak Parti’nin kurmaylarının ısrarla söylediği “Bizde göreve talip olunmaz. Görev verilir. Görevi alan da layıkıyla yapar” sözlerinin gerçekliğine inanmak istiyoruz.

Rakibine bel altı vurmanın, rakibini yalan-yanlış iftiralarla yıpratmanın ve böylece rakibinin yarıştan düşeceğini hesaplayarak hareket etmenin siyaseten yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Hal böyleyken, son bir haftada dozu artan… Muhtemeldir ki adayların açıklanacağı güne kadar daha da şiddetlenecek olan bel altı vuruşlar Ak Parti’ye yarardan çok zarar getirmektedir.

Bırakın kendi içinizde faullü güreşmeyi, başka bir siyasi partinin adayına bile bel altı vurmanın ahlaken kötü olduğunu bilmiyor musunuz?

Tek tesellim, benim gördüğümü görmesi gerekenlerin de gördüğünü bilmem.

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Yorumlar