GÜNÜN TELEVİZYONCUSU

Günün televizyoncusu Erdoğan Aktaş

Haber Global kanalında yaptığı Eşit Ağırlık programı ile farklı görüşleri konuk alarak gündeme dair geniş bir bakış açısı sunan Erdoğan Aktaş, günün televizyoncusu oluyor.

Günün televizyoncusu Erdoğan Aktaş

Erdoğan Aktaş...

Şu sıralar Haber Global'de mesleki hayatını devam ettiren başarılı ve tecrübeli bir gazeteci...

Özellikle Eşit Ağırlık programı ile farklı görüşten birçok konukla gündeme dair geniş bir bakış açısı sunuyor. 

Tecrübeli gazeteci Erdoğan Aktaş, günün televizyoncusu olmayı hak ediyor.

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

Aktaş, 1967 senesinde İstanbul‘da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirdi.

Üniversite senelerinde, çociliğe 1984 senesinde Güneş Gazetesi’ne girerek muhabirlik mesleğine başladı. Sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabirliği görevini yaptı. Daha sonra 1993 senesinde Star TV’de televizyon haberciliğine transfer oldu. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV’de görevlere imza attı. Bu zaman zarfından dünyanın birçok bölgesinde önemli gelişmeleri muhabir olarak izleyen Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

Posta gazetesinde yazarlık yapan Aktaş, Star televizyonunda 2005 senesi Mart ayından itibaren Star Haberin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptı.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine devam ederken , Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı’nın kurup genel müdürlük görevini sürdürdü. Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

Ağustos 2009’dan beri Genel Yayın Yönetmenliği görevini devam ettiren Aktaş, 24 Mayıs 2014 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

2014 senesinde Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Erdoğan Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV’den ayrıldı.

Aktaş, 1992 senesinde Gülbin Aktaş ile hayatını birleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar