POLEMİK

Gülse Birsel gazetelere fena dokundurdu!..

Hürriyet yazarı Gülse Birsel, "Kehanetler ışığında gelecek analizi!" yaptı... Gazetelerin haberlerinin güvenilirliğine fena dokundurdu..

Gülse Birsel gazetelere fena dokundurdu!..

Hürriyet gazetesi yazarı Gülse Birsel, gazetelerde yayınlanan haberlerin doğruluğuyla ilgili iğneleyici bir yazı kaleme aldı.

Baba Vanga'nın kenahetleri üzerinden "gelecek analizi" yapan Gülse Birsel, yazısına gelecek eleştiriler için de yazının sonunda önlemini aldı!..

"1) En araştırmacı gazeteciler bile birçok konuda bilgiden yoksun, mizahçı ne yapsın?
2) Bu yazı, her şeye rağmen, yıllardır bazı gazetelerde okuduklarınızdan çok daha fazla doğru veri içeriyor!"

İşte Gülse Birsel'in o yazısı:

KEHANETLER IŞIĞINDA GELECEK ANALİZİ!

YENİ anayasa tasarısının detayları hâlâ bir sır.
Hukukçular, akademisyenler, gazeteciler “Nasıl bir başkanlık sistemi?” sorusuna varsayımsal cevaplar ve hayali teoriler konusunda uzmanlaştı. Benden iyi senaryo yazıyorlar artık.

Bahçeli sisteme destek mi veriyor, yoksa kurt politikacı olarak köküne kibrit suyu mu ekilsin istiyor, bu konuda da rivayet muhtelif. Başkanlık olursa MHP’nin yok olma ihtimalinden söz ediliyor. O zaman plan nedir? En çok merak edilenlerden biri bu.

Doların ve ekonominin vaziyeti pek öngörülemiyor.

Dünya karışık. Avrupa’ya neler olacak, Trump neler yapacak, Suriye nasıl çözülecek, kimse bilmiyor.

Bu kadar az bilgi, böyle çok senaryo olan ve komplo teorisi konusunda böylesine verimli bir atmosferde, gelecek projeksiyonu için Baba Vanga’ya başvurmayı öneriyorum!

Malumunuz, kendisi 20 yıl önce ölen, Rusya gizli servislerinin uzun yıllar öngörülerine başvurduğu iddia edilen bir medyum. “İşimiz falcılara kaldı” demeyin yani, yüzde seksen kehanetinin tuttuğu söyleniyor. Baba Vanga’ya göre:

İmkânı olan 2043’ü beklesin! Zira o yıl dünya ekonomisi çok iyi durumda olacak ve Müslümanlar Avrupa’nın hâkimi konuma geçecekmiş. Bütün hayallerimizin gerçekleşmesine sadece 27 yıl kaldı yani. Sizi bilmem ama ben un ve şekerden uzak durarak 120’yi hedefliyorum. Hadi 110 olsun. En kötü ihtimalle 95.

Hoop geldik mi Baba Vanga’nın başka bir kehanetine. “2046’da bütün vücut organlarının yapayları üretilecek ve bütün hastalıklar böyle yenilecek” demiş. Yaşla ilgili planlarım kesin tutacak yani. Ben tamamım.

Sonraki kehanet biraz tatsız. Uzun yaşadık, vücudu yeni parçalarla rektifiye ettik filan ama “2066’da Müslümanlar Roma’ya saldıracak ve savunma için iklim silahları kullanılacak, dünyada ani bir soğuma olacak” denmiş. O yaşta soğuk hava hiç çekilmez. Büyük ihtimalle Bodrum’a taşınırım diye düşünüyorum. (Kendime not: 2066’ya kadar Bodrum’da ev almış ol!)

Baba Vanga 2076’ya kadar yaşayacak solcular için büyük müjde veriyor. “O yıl, bütün dünyada komünizm hâkim olacak” diyor. Yani Bodrum’daki müstakbel evimi bir komünle paylaşmak, yatak odamı daire olarak kullanmak zorunda kalabilirim. (Kendime not: Evi alırken, ebeveyn yatak odasının büyük olmasına dikkat et!)

Yazıyı gazeteci ciddiyetiyle bağdaştırmayacaklar için, bir çift lafım var:

1) En araştırmacı gazeteciler bile birçok konuda bilgiden yoksun, mizahçı ne yapsın?
2) Bu yazı, her şeye rağmen, yıllardır bazı gazetelerde okuduklarınızdan çok daha fazla doğru veri içeriyor!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar