GÜNCEL

Gidişat iyi değil! Abdülkadir Selvi 'aman' deyip uyardı!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Meclis'teki değişmeyen manzaraya değindi. Geçmişte Meclis’te çıkan kavgalar sonucunda yaralanan ve hayatını kaybeden milletvekilleri olduğunu söyleyen Selvi, yaşanan gerginliklerin milletvekillerin sağlıklarını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Gidişat iyi değil! Abdülkadir Selvi 'aman' deyip uyardı!

Sesler yükseliyor, tartışma yaşanıyor hatta daha ileri gidip birbirlerinin üzerine yürüyorlar... 

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bütçe görüşmelerinde yaşananlara değindi ve geçmişi hatırlattı.Küçük bir kıvılcımın yangına neden olduğunu söyleyen yazar, bu kavgaların milletvekillerinin sağlıklarını etkilediğini söyledi.

Meğer vekiller artık kalp ve tansiyon ilaçlarını yanından ayırmıyormuş.

TANSİYON VE KALP İLAÇLARINI YANLARINDA TAŞIYORLAR

BÜTÇE görüşmeleri nedeniyle Meclis’te sık sık tartışma yaşanıyor, milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüyor. Dün de AK Parti ile HDP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü, vekillerin yumruklaşmasına ramak kaldı. Tartışma HDP milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü’nün “Bu bir bütçe değil, siyasal İslam soslu, türbanlı, abdestli bir soygun” sözleri üzerine patlak verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bu nasıl bir şeydir? ‘Abdestli, türbanlı soygunculuk’ ne demek? Bu nasıl bir üslup? Yeter artık! Nefret suçu var” diyerek itiraz etti. Özlem Zengin, HDP milletvekilinin özür dilemesini ve cezalandırılmasını istedi.  AK Parti milletvekilleri, “Burası Kandil değil, Kandil ağzıyla konuşuyor. Provokatör, nefret suçu işleniyor” şeklinde tepkilerini sürdürdüler.  AK Parti ve HDP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüyüp yumruklaşma aşamasına gelince oturumu yöneten başkan ara vermek zorunda kaldı. Geçmişte Meclis’te çıkan kavgalar sonucunda yaralanan hatta hayatını kaybeden milletvekilleri oldu. O nedenle aman diyoruz. Küçük bir kıvılcım büyük bir yangına neden olabilir. Bütçe görüşmeleri sırasında sık sık çıkan kavgalar milletvekillerinin sağlıklarını da etkilemeye başladı. Milletvekilleri, şeref salonunun hemen yanındaki sağlık merkezine giderek tansiyonlarını ölçtürmeye, kalp ilaçlarını ve tansiyon haplarını yanlarından eksik etmemeye başladılar.

Yorumlar