REKLAM

Genç reklamcının yakınları dava açacak

Ölüdeniz Kabak Koyu’nda geçirdiği beyin kanaması sonucunda kaybeden Salih Gökçe'nin yakınları dava açmaya hazırlanıyor.

Genç reklamcının yakınları dava açacak
GAZETECİLER.COM -  Geçtiğimiz hafta Fethiye Ölüdeniz / Kabak Koyu’nda geçirdiği beyin kanaması sonucunda kaybeden Salih Gökçe'nin yakınları dava açmaya hazırlanıyor.


DENİZDEN ÇIKTI FENALAŞTI

14 Haziran sabahı denizde yaklaşık 1 saat kadar yüzdükten sonra, istirahat etmek ve eşyalarını toparlamak üzere odasına çekilen Salih Gökçe aniden fenalaşmış ve ardından kurtarılamamıştı.

Gökçe'nin yakınları, tesiste ilk yardım bilgisi olan bir personel olmadığını,  bir ecza dolabı bile bulunmadığını söylüyor ve şöyle devam ediyorlar:

AMBULANS GELDİ AMA...

"Yolları kötü olduğu için normal araçların iniş yapamadığı, sadece 4x4 arazi araçlarının ve ATV motorsikletlerin inebildiği tesisin bağlı olduğu köye sağlık ekiplerinin gelmesi 1 saat sürdü.

Ancak yanlarında getirebildikleri techizat yeterli değildi ve az sayıda techizat ile 1 saat kadar, ambulans gelinceye kadar Salih’e müdahale ettiler.

Sağlık ekipleri gelesiye kadar Salih’e ilk müdahaleyi tesiste tatil yapan ikisi yabancı uyruklu, birisi Türk 3 bayan hemşire yaptı. Yani Salih tam 2 saat boyunca hayat mücadelesi verdi.

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN HELİKOPTER

3 farklı iletişim kanalından helikopter için iletişime geçildi ve sonunda köy muhtarının desteği ile Orman Bölge Müdürlüğüne ait bir helikopter bulundu.

Ancak Helikopter tesise inemedi, tesis ile köy arasında bir araziye iniş yapabildi. Salih, helikoptere götürülmek üzere otelden çıkartılırken halen nabzı atıyordu. Salih, başka araç olmadığı için, arkası açık, sedye ve hasta taşımaya kesinlikle elverişli olmayan bir arazi aracı ile götürülmek zorunda kaldı. Belki de Salih’in kalbi o araçta, helikoptere yetiştirilmek istenirken durdu.

Hastane yetkilileri, Salih’in hastaneye getirildiğinde kalbinin durmuş olduğunu belirttiler."

EĞER TESİSTE SAĞLIK PERSONELİ BULUNSAYDI

"Eğer tesiste bir sağlık personeli bulunmuş olsaydı, tesisin bir deniz aracı veya içi bu gibi durumlarda hasta taşımaya müsait bir arazi aracı olsaydı, veya tesis, en azından sahilinde veya yakınlarında, acil durumlar için helikopter gibi hava araçlarının inebileceği bir alan bulunuyor olsaydı, belki Salih bugün halen aramızda olacaktı." diyen yakınları "Tesiste bulunan eksiklikler ile ilgili hukuki yolla her türlü mücadeleyi vereceğiz." diyor  ve ekliyorlar: 

"Ancak daha başka canlar yanmasın, Salih’ler ölmesin diye bu tesislerin denetlenmesini, eksikleri bulunanların cezalandırılmasını istiyoruz. Ayrıca kamuoyunun yaz tatili süresince bu tesislere gitmeden önce, mutlaka tesislerin sağlık ekipmanlarını sorgulamalarını hatırlatmak istiyoruz."