GÜNDEM

Gazeteciye darp skandalı!

CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Meclisi toplantısında kadın gazeteciyi yaka paça dışarı attırdı.

Gazeteciye darp skandalı!

CHP'li Kırşehir Belediyesi Meclis toplantısını takip eden gazeteci Havva Karakaya, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun talimatıyla salondan yaka paça dışarı atıldı. Karakaya'yı sürükleyenlerin, gazeteciyi darp ettikleri ve boynunda zedelenme yaşandığı öğrenildi.

İŞTE O ANLAR

CHP'li Ekicioğlu'nun yardımcısı ve öz yeğeni tarafından darp edilen gazeteci Havva Karakaya yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

KENDİLERİ HAKKINDA HABER YAPAN GAZETECİYİ DIŞAIR ATTILAR

"Bayram sonrası ilk Belediye Meclis toplantısını izlemek üzere katıldığım toplantı esnasında belediye başkanı sayın Selahattin Ekicioğlu ve Meclis üyeleri arasında ruhsatsız bir yapıya ruhsat verme gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda muhalif olmamız nedeniyle ortağıma 627 bin TL ceza kesildiğini gündeme getiren Meclis üyesine bir önceki kaçak yapıya ruhsat vermesini unutup kaçak yapıya ruhsat verin bize ceza yazın diyerek cevap verdim. Bunun üzerine Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı şahsıma hakaretlere devam etti. Konuşmasında mahkeme kararına saygılıyım diyen sayın Başkan haksız kestiği cezanın mahkeme tarafından durdurulduğunu bilmiyordu. Kendi aralarında konuyu tartışmaya devam eden başkan ve üyelerin ardından geçtiğimiz haftalar da ahilik Konya'ya verildi ve belediye milletvekilinin kaçak yapısını yıktırdı yalan haberleri için belediye bütçesinden provokatör bir internet sitesine 70 bin TL fatura kestiğini ortaya çıkardığımız için 'tetikçi basını dışarı atın' dedi.

"KOLUMDAN TUTUP SÜRÜKLEDİLER"

Talimatı alan Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda kaynı olan Hamza Çam ve seçimin üzerine işe aldırdığı öz yeğeni Salih Ekici beni kolumdan sürükleyerek kapıya çıkardılar.

"YERDE SÜRÜKLEYİP 'SENİ YOK EDERİM' DEDİ"

Yerde sürükleyerek Salih Ekici boğazımı nefes alamayacak şekilde sıkarak 'seni öldürürüm kadın, belediyeye adım atmayacaksın, seni yok ederim' dedi. Bakın kolum boynum ortada. Tatlı su solcuları sözde İstanbul sözleşmesine sahip çıkarken Kırşehir'de bir kadının yerlerde sürüklenmesine darp edilmesine göz yumdular.

"ŞİDDET UYGULAYAN HDP'Lİ ve CHP'Lİ OLUNCA BAŞLARINI KUMA GÖMÜYORLAR"

Bir kadına nasıl davranılacağını sayfa sayfa anlatanlar neden sesini çıkarmazlar? Seçimi kazandıktan sonra gazeteleri kapatacağını söyleyen muhalefet 2020 Türkiye’sinde gazeteci dövdürüyor kapılarda sürüklüyorlar. Hani basın özgürlüğünü savunanlar hani kadın haklarını savunanlar neredesiniz! Kadına şiddete hayır diyenler, şiddeti uygulayan HDP milletvekili CHP'li Belediye Başkanı olunca CHP'li sanatçı olunca deve kuşu gibi başlarını kuma görmüyorlar. Canım pahasına doğruları yazmaktan geri durmayacağım."

Yorumlar