GÜNDEM

Gazetecilere özgürlük dilekçeleri denize bırakıldı...

Türkiye Yazarlar Sendikası'nın tutuklu gazeteci ve yazarlar için düzenlediği etkinlikte şişeler içine konulan özgürlük dilekleri denize bırakıldı.

Gazetecilere özgürlük dilekçeleri denize bırakıldı...

Türkiye Yazarlar Sendikası'nın tutuklu gazeteci ve yazarlar için düzenlediği etkinlikte "özgürlük" talebi dile getirildi.

Kadıköy 9. Kitap Şenliği çerçevesinde bir araya gelen yazar, gazeteci ve siyasetçiler "potgal" adı verilen dilek şişelerini denize bıraktı.

Haydarpaşa Garı önünde buluşan grupta, TYS Başkanı Mustafa Köz, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç, CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu da yer aldı. 

"CEZAEVLERİNDE GAZETECİ VE YAZAR KALMASIN"

Denize "Tutuklu gazetecilere özgürlük" yazılı şişeyi bırakan TYS Başkanı Mustafa Köz, "Cezaevlerinde tutuklu gazeteci ve yazar kalmasın" dileğinde bulundu. 

Elindeki şişenin içinde "Turhan Günay'a özgürlük" yazdığını söyleyen Yazar Eşber Yağmurdereli ise "Bu şişeyi bir kadeh gibi Turhan'a kaldırıyorum" dedi.

"DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERENLERE..."

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise "Elimdeki şişenin içindeki kağıdın ön yüzünde Gökmen Ulu, arka yüzünde ise Mediha Olgun'a özgürlük yazan bir mesaj var. Bu potgalı cezaevindeki tüm gazeteci, yazar, aydın ve demokrasi mücadelesi veren herkes için denize bırakıyorum" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Gürsel Tekin de şişeleri denize bırakırken "Demokrasi için bedel ödeyen herkes için bu şişeleri denize bırakıyoruz" mesajı verdi. Tekin, "Ülkemizde demokrasiyi hakim kılana dek mücadeleye devam" diye konuştu.

Etkinlikte tutuklu Cumhuriyet gazetesi yazarı Turhan Günay'ın kızı Elif Günay ile çok sayıda yazar ve okur da yer aldı. Yazar Seray Şahiner, Ayşegül Tözören, Şükran Soner ve Adnan Özyalçıner de denize potgal ve karanfil bıraktı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar