KULİS

Gazeteciler.com 1,5 ay önce yazmıştı! Fikret Bila'nın yeni adresi neresi?

Fikret Bila 30 Temmuz 2013 tarihinden bu yana yürüttüğü görevinden 8 Haziran 2016 tarihinde ayrılma kararı almıştı. Yeni adresi belli oldu.

Gazeteciler.com 1,5 ay önce yazmıştı! Fikret Bila'nın yeni adresi neresi?
GAZETECİLER.COM - Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila 30 Temmuz 2013 tarihinden bu yana yürüttüğü görevinden 8 Haziran 2016 tarihinde ayrılma kararı almıştı.

İSTİFANIN ARDINDAN GAZETECİLER.COM DUYURMUŞTU

Gazeteciler.com sitesi yazı işleri müdürü Bülent Tellan, 9 Haziran günü, Fikret Bila'nın istifası sonrasında eski patronu Aydın Doğan ile görüştüğünü ve Hürriyet'te yazmaya başlayacağını duyurmuştu.

Tellan kulis bilgilerini kaleme aldığı analizde şöyle yazmıştı:

Bila'nın dün "Başta Sayın Erdoğan Demirören olmak üzere Demirören ailesine ve her zaman her konuda desteğini gördüğüm siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."  diyerek kibarca istifasını sunmasının ardından Milliyet'ten tamamen ayrıldığı ortaya çıktı.  Bila'nın Milliyet'teki istifası öncesinde yıllarca çalıştığı Aydın Doğan ile görüştüğü, Doğan Grubu'na dönebileceği ve Hürriyet'te yazacağı konuşuluyor.

BİLA HÜRRİYET İLE RESMEN ANLAŞTI

Bila Hürriyet Gazetesi ile anlaştı. 1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Doğan Medya Grubu'nda çalışmaya başlayacak olan deneyimli gazeteci şimdilik Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapacak ve haftanın 5 günü yazacak.

FİKRET BİLA KİMDİR?

1958 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. 1980-1985 yılları arasında Sayıştay Denetçisi olarak görev yapan Bila, Gazi Üniversitesi'nden 1986 yılında doktora derecesi aldı.

Gazeteciliğe 1977'de Yankı dergisinde başladı. Bir süre ara verdikten sonra 1986'da Nokta dergisiyle yeniden gazeteciliğe döndü. 1987'de girdiği Milliyet gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı. Halen aynı gazetede Yön başlığı altında köşe yazıları yazmaktadır.

Bila 30 Temmuz 2013 tarihinde Milliyet gazetesi genel yayın yönetmenliğini görevini üstlendi.

7 Temmuz 1998'de Başbakan Mesut Yılmaz'ın Makedonya'ya düzenlediği ziyaret sırasında, Devlet Bakanı Rüştü Kazım Yücelen ve milletvekili Şinasi Altıner'le birlikte geçirdiği trafik kazasında ağır biçimde yaralandı. Yaklaşık 1 ay süren tedavi sürecinin ardından bir süre sonra mesleğine döndü.