DİZİ DÜNYASI

Gain’in ‘10 Bin Adım’ dizisi adımlarını Help Steps ile bağışladı

Türkiye’nin yeni nesil video içerik platformu GAİN’in ilk özgün dizisi ‘10 Bin Adım’ın prodüksiyon ekibi, çekimler sırasında attıkları tüm adımları Help Steps aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine bağışladı. 60 kişilik ekip ve oyuncuların attığı ‪10.609.966‬ adım, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Yeryüzü Derneği’ne aktarıldı…

Gain’in ‘10 Bin Adım’ dizisi  adımlarını Help Steps ile bağışladı

Gain’in ilk özgün dizisi ’10 Bin Adım’ın prodüksiyon ekibi, çekimler sırasında attıkları tüm adımları Help Steps uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine bağışladı. Adımları bağışa çevirebilen ilk sağlık ve sağduyu uygulaması Help Steps aracılığıyla toplam ‪10.609.966‬ adım Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Yeryüzü Derneği’ne aktarıldı.

10 Bin Adım dizisinde iki eski sevgili Ezgi ve Memet, sağlık örgütlerinin uzun ve sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atma önerisine uymaya ve birlikte yürümeye karar veriyor. Her seferinde yürüyüş kararı sınanan, bütün küçük hesapları patlayan, hiçbir kestirme yolu kısa olmayan, birbirine katlanamayan iki insan yine de her gün adımsayarı çalıştırıp yürümeye başlıyor.

800 bin kişi kullanıyor

Kısa sürede büyük ilgi gören ve 160 ülkede 800 bin kullanıcıya ulaşan Help Steps, ücretsiz uygulamayı indiren kullanıcıların adımlarını sayıyor. Help Steps uygulamasında biriken bu adımlar akşam saat 24:00 olmadan kısa bir reklam izlenerek HS puanına çevriliyor. Kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor. Help Steps Proje Yürütücüsü Gözde Venedik, “Bu uygulamadaki tüm adımlar birleşince birlikten kuvvet doğuyor ve hayat kurtarıyor. Bu iyiliği yaparken hep birlikte daha sağlıklı bir toplumun temelini atıyoruz. 10 Bin Adım ekibine bu hedefe destek oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyor.

Kime bağış yapılabiliyor?

Help Steps’te kullanıcılar bağış yapacağı kurumu veya kişiyi kendisi seçiyor. Kızılay, KAYD, AHBAP, HAÇİKO, TOG, TEGV, İhtiyaç Haritası, TOHUM, TOFD, UCİM gibi 21 kurumdan herhangi biri seçilerek adımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması sağlanıyor. Ayrıca taraftarlar da Beşiktaş JK ve Fenerbahçe SK’ne adımlarını bağışlayarak destek olabiliyor.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar