POLEMİK

Fuat Uğur'dan Ahmet Taşgetiren'e ağır cevap...

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, dün kendisini hedef alan Star yazarı Ahmet Taşgetiren'le birlikte AK Parti Milletvekili Aydın Ünal başta olmak üzere birçok ismi topa tuttu...

Fuat Uğur'dan Ahmet Taşgetiren'e ağır cevap...

İktidar yanlısı medyadaki isimler arasında referandum sürecinde soğumaya alınan kavga referandum sonrası her gün ateşi daha da yükselerek devam ediyor...

En sert eleştiriler birbirleri için peşi peşine sıralanıyor...

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren dünkü yazısında TGRT Haber'deki programda kendisini eleştiren Fuat Uğur ve Cem Küçük'ü hedef alarak "Kuyruklarına bastım rahatsız oldular, basmaya devam edeceğim" demişti...

Fuat Uğur bugünkü yazısında Ahmet Taşgetiren'e isim vermeden sert yüklendi: "Adamın sakalına, mülayim çelebi hâline bakıp aldanırsınız, sinsice sırtınızdan hançerler."

AK Parti Milletvekili Aydın Ünal için de isim vermeden "Vekil olmuşları da yanlarındadır ve paça hizasında hırlar koruma olarak" diyen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, yine isim vermeden kendisini eleştiren muhafazakar medyanın eski tüfeklerine mesaj üstüne mesaj yolladı...

İşte Fuat Uğur'un o yazısı:

NEFRET DİLİNİ KADİFEYLE KAPLAYANLAR
 
Eleştiriye, yaptıkları yanlışları söylemeye tahammülleri yok. Tek amaçları var, karşı mahalledekilere kendilerini beğendirmek, onlardan yağdanlık hâlleri için onay almak ve birkaç kelimeyle olsun övgü dolu sözler işitmek. Bu olduğunda bir hafta ağızları kulaklarında koşuşturup duruyorlar mutlu şempanzeler gibi.

Pusu kuran bir zihniyet bu. Başkalarının arkasına sanki onlardanmış gibi saklanıp, sütre gerisinden ateş etmeyi alışkanlık hâline getirmişler. Ömürleri erketede geçmiş, rahat dönemlerde ortaya çıkmışlar. Başarısızlıkları nedeniyle tasfiye edildiklerinde ise kendilerini kapının önüne koyanlara diklenebilecek cesaretleri olmadığından, gözlerine kestirdikleri kişiler üzerinden, dolaylı ve kaçak yollardan hesaplaşmaya giden korkaklar onlar.

Lügatleri nefret sözcükleriyle dolu. Dilleri zımparalı. Bu nedenle kin ve öfkelerini kadifeyle kaplayarak gizlemeye çalışıyorlar.

Gazetecilik geçmişleri olmadığı ve teşkilattan talimatla bir yerlere atandıkları hâlde, yıllardır sektörün tozunu yutmuş, tırnaklarıyla kazıyarak bu meslekte kendini kanıtlamış insanları “kartel medyası artığı” diye tanımlayabilecek bir seviyesizlikteler. Kartel Medyası Artığı lafının alt okumasında emin olabilirsiniz ki Ermeniler için kullanılan o korkunç “Kılıç artığı” tanımının izleri vardır.

Müktesebatları budur çünkü bu gizli ırkçıların. Akıllarınca aşağılamaya çalıştıkları o insanların, kartel medyasındaki mücadelelerini ayakta durma mücadelelerini anlayabilecek kapasitede değiller. Çünkü kendilerine altın tepside sunulan teşkilat garantili iş konforunun keyfini sürdürmektedirler.

Onlara göre AK Parti “İslamcı” bir partidir ve bizim gibi “seküler”lere yer yoktur. Alevilere, Hıristiyanlara da. Dil dökersiniz:

“AK Parti bir kitle partisidir, bizzat kurucusu Erdoğan tarafından Muhafazakâr Demokrat olarak tanımlanmıştır. İçinde her tür yaşam biçiminden, eğilimden, dinden insan bulunabilir. Ama AK Parti İslamiyetin dışlanmışlığına, ötekileştirilmesine, Müslümanların yaşam tarzının baskı altında tutulmasına izin vermez ve demokratik parlamenter sistemin gereği olarak da onların öğrenimde, kamuda, siyasi hayatta yerini almalarının önünü açar.”

Nafile, onlar ezber etmişlerdir bir kere kafalarına yerleşen dogmaları.

Kutlu Doğum Haftası FETÖ projesi dersin, zıplar.

Başkanlık sistemi dersin kıvranır, Hayır’ı ima eder.

FETÖ’yle mücadele dersin, hukuk ihlallerinden dem vurur.

Ekonomi dersin, “Uyuyan dev uyanacak ve çöküş başlayacak” diye yazar.

Eleştirirsin, “Senin eleştirmeye hakkın yok, dışarıdansın” diye atarlanır.

Adamın sakalına, mülayim çelebi hâline bakıp aldanırsınız, sinsice sırtınızdan hançerler.

Milletvekili yapılmamıştır kifayetsiz, nedense sana kızmıştır.

Vekil olmuşları da yanlarındadır ve paça hizasında hırlar koruma olarak.

Kovulduğu kurumda başarısızlığı dillere destandır ama başarı hikâyeleri anlatır masal gibi.

Neyse, bu kadar laf bile yazık onlara. Kelime israfı.

Bu yüzden bitiriyorum kerametinin sebebi kendilerinden menkul kişilere dair güzellemeyi.

Yorumlar 2 yorum