MEDYA KÖŞESİ

Fuat Uğur yazdı: "Alçak oğlu alçak, ahmak oğlu ahmak..."

Türkiye yazarı Fuat Uğur, Uğur Dündar'ın avukatı Vural Ergül'ün kendisine küfürler yağdırdığını, Ergül'ü savcılığa şikayet ettiğini ve savcının takipsizlik kararı verdiğini söyledi.

Fuat Uğur yazdı: "Alçak oğlu alçak, ahmak oğlu ahmak..."

"Şimdi affınıza sığınarak aşağıda paylaştığım hakaret ve küfür dolu sözlerle gözlerinizi kirleteceğim" sözleri ile bugünkü yazısına başlayan Türkiye yazarı Fuat Uğur, kendisine hakaretler yağdırdığını iddia ettiği Vural Ergül hakkında takipsizlik kararı verilmesini eleştirdi.

Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’a da şaşıdığını söyleyen Uğur, "Gittiği yerden bana dava açabildiğine göre hiç çekinmeden Türkiye’ye gelebilir aslında.Ciddiyim, neden korkuyor anlamış değilim. İşte sesleniyorum buradan ona:
“Burakcığım, Türkiye’ye gel! Hakikaten korkacak bir şey yok." ifadelerini kullandı.

"Alçak oğlu alçak, ahmak oğlu ahmak..."

Şimdi affınıza sığınarak aşağıda paylaştığım hakaret ve küfür dolu sözlerle gözlerinizi kirleteceğim. Çünkü bir sebebi var.

Cemaati yalayarak ağzını pisletiyordun…
Sen açık saçık FETÖ'cüsün…
Be ahmAK, be alçAK
AlçAK oğlu alçAK
Yukarıdaki küfürleri eden Uğur Dündar’ın avukatı Vural Ergül.
“Azlettim” dediği ama noter onaylı azil belgesini hâlâ gösteremediği kişi.
Bana ediyor bu küfürleri.
15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimi gecesinde darbeyi destekleyen Tweetler atan, bu Tweetlerde meydanlara ve köprülere çıkan halka hakaretler yağdırarak “G... fırçaları, g... kılları” diyen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın face time’dan halkı meydanlara çıkmaya çağırdığı konuşmasının görüntülerini yayınlayarak “Sen bu işin sonunu hiç düşünmedin mi Recep, makarna dağıt belki gelirler” diye “zevk”in dibini bulan, “Eyy Yurtta Sulh Konseyi nerede kaldın, niye geç kaldın”, “TSK ülke yönetimine el koymuştur. Teşekkürler, hayırlı uğurlu olsun”, “Bin yaşa Yurtta Sulh Konseyi” benzeri onlarca paylaşımla ağzından köpükler saçarak darbecileri övgü yağmuruna tutan adamdan söz ediyorum:
Vural Ergül…
Nasıl olduysa şimdi cezaevinde değil bu darbe destekçisi.
Yukarıdaki hakaretleri bana “Uğur Dündar’ın karanlık avukatı” başlıklı yazımın(*) hemen arkasından telaşla attığı 40 küsur Tweet ile yöneltti. Öylesine telaşa kapılmış ki, kendisine FETÖ’cü dediğimi iddia edecek kadar zihin bulanıklığı içinde (Nasıl bir yarası varsa gocunacak), travmatik hezeyanlarla “Senin FETÖ’cü olduğundan eminim” diyecek kadar kendinden geçmiş. FETÖ’cü olmadığını kanıtlamaya çalışıyor.
Bunu ŞİKÂYET ETTİM savcılığa. Hakaretlerle dolu Tweetlerini de ekleyerek tabii.
Savcı takipsizlik kararı verdi. Hem de avukatımın dediğine göre bu ağzı bozuk herifin savunmasını bile almadan.
Kafadan vermiş takipsizlik kararını yani.
Savcı bu küfürbazın bana ana avrat dümdüz gitmesini bekliyor olmalıydı. Ama şimdi ondan bile emin değilim.
Bu arada yukarıda sıraladığım hakaretlerde dikkatinizi çekmiştir; AK’ların hepsi büyük harflerle. Aklı sıra benim AK Partili olduğuma atıfta bulunuyor acınası IQ’suyla.
Evet, merak ediyorum gerçekten nasıl oluyor da oluyor?
Darbe gecesinde attığı bu Tweetleriyle hem FETÖ’cü darbecilere destek veren, hem de halkı en çirkin kelimelerle, hakaretlerle aşağılayan bu adama Adalet Bakanlığı, HSK ve yargı tarafından bir de ödül verilmesi düşünülebilir mi?
Öyle ya şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanlarda ve köprülerde canını ortaya koyarak çıplak elleriyle tanklara, mermilere karşı direnen halkımızı “G... kılları” ya da “makarna verin gelirler”, “g... fırçaları” şeklindeki sözlerle “onore” eden ama buna rağmen son derece fütursuzca “hareket kabiliyeti” olan birini onurlandırmak bakanlığın, yargının ve HSK’nın görevleri arasında olmalı.
Demiştim, bu adam azledilip azledilmediğini bilmediğimiz için gözümüzde hâlâ Uğur Dündar’ın avukatı. Uğur Dündar kerameti kendinden menkul “Güvenilir kişi” olduğuna göre avukatı da “Çok güvenilir” olmalı öyle değil mi? Bu avukatın MİT Tırları operasyonunu yürüten hain FETÖ’cü Hamza Celepoğlu’nun da avukatlığını aynı zamanda yürütmesinin bir önemi olmasa gerek.
Bence Adalet Bakanlığı şöyle bir kararname çıkarsın:
Muhalefetten iktidarı ve Cumhurbaşkanını destekleyen gazetecilere, yazarlara, AK Parti’ye oy veren seçmenlere hakaret etmenin cezası olmasın. Serbest bırakılsın.
Ama diğer taraf eleştirilmesin bile. Misal Uğur Dündar ve Sözcü yazarları eleştirilerimize karşı onlarca dava açtıklarına göre onların bu girişimi de facto sayılsın.
Metin Akpınarlar, Müjdat Gezenler, Deniz Çakırlar, Berna Laçinler, Vural Ergüller, Uğur Dündarlar, Aytunç Kıraylar, Rahmi Turanlar, Sözcü, Soner Yalçın, Oda tv, CHP’nin PKK yanlısı milletvekilleri, hatta FETÖ’cülere (Siz artırabilirsiniz); hepsine hakaret serbestisi getirilsin. Ne derlerse desinler sözleri ifade özgürlüğü kapsamında sayılsın.
Sahiden söylüyorum. Hiç olmazsa durumu biliriz ve ona göre hareket ederiz.
Ben bir de Sözcü’nün FETÖ soruşturmasından firari olan sahibi Burak Akbay’a şaşıyorum. Gittiği yerden bana dava açabildiğine göre hiç çekinmeden Türkiye’ye gelebilir aslında.
Ciddiyim, neden korkuyor anlamış değilim. İşte sesleniyorum buradan ona:
“Burakcığım, Türkiye’ye gel! Hakikaten korkacak bir şey yok.”
Daha ne diyeyim:
Başka sözüm yok Hâkim Bey.
.....

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar