GÜNDEM

Fuat Uğur: Ak Partili Kürt vekiller arayıp ağızlarına geleni söyledi

Türkiye yazarı Fuat Uğur, Ak Partili Kürt vekillere yönelik eleştirileri nedeniyle bazı isimlerin kendisini aradığını ve ağzına geleni söylediklerini belirtti.  

Fuat Uğur: Ak Partili Kürt vekiller arayıp ağızlarına geleni söyledi

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü köşesinde "Biraz tahammüllü olun ve öz eleştiri yapın…" diyerek Ak Parti'nin Kürt vekillerini eleştirdi. Uğur, 1 Ağustos günü yayınladığı yazısında Ak Partili kürt vekillere yönelik eleştirilerinin ardından bazı isimlerin kendisini aradığını ve ağzına geleni söylediklerini kaydetti: 
 
Bu başlıktaki sözün muhatabı beni 1 Ağustos tarihli “AK Parti’nin sanal Kürt milletvekilleri ve Mardin’de fırtına gibi esen Vali” başlıklı yazım(*) nedeniyle arayan bazı AK partili Kürt milletvekilleri.

İnanılır gibi değil ama telefon açıp ağızlarına geleni söyleyip, her türlü aşağılamayı yapıp, ardından da yazımdaki eleştirilerim nedeniyle kendilerine karşı vicdansızlık ettiğimi, PKK’ya karşı bizim hiç mücadele vermediğimizi, masa başından yazdığımızı ve daha onlarca ön yargıyı, hakareti arka arkaya sıralayabiliyorlar.

Tabii ki herkese cevabını usulünce verdim ama bu durum çok can sıkıcı. Ben bu yazıdan dolayı anlattıklarımı teyit eden yüzlerce tebrik maili ve telefonu aldım.

İnsanlar acaba “Biz nerede hata yapıyoruz, eleştirilerdeki haklılık noktalarını nasıl giderebiliriz” diye düşünmek yerine neden agresif bir konuşma tarzını tercih ederler anlaşılabilir gibi değil.

Yorumlar 1 yorum