TİRAJ

Fuat Avni'den gazetelerin gerçek tirajları iddiası

'Zift Medyası, tetikçilik yapmaktan öteye gidemiyor, artık kimse onları ciddiye almıyor' diyen Fuat Avni hükümeti destekleyen medyanın 'gerçek' tiraj rakamlarını açıkladı.

Fuat Avni'den gazetelerin gerçek tirajları iddiası

Twitter fenomeni Fuat Avni, hükümeti destekleyen gazetelerin gerçek tirajları olduğunu öne sürdüğü rakamları açıkladı. İddia edilen rakamlara göre, 107 bin satışı olan Sabah gazetesi zirvede yer alıyor. Yeni Şafak 19 bin, Star gazetesi ise 17 bin civarında gözüküyor.

"Sümeyye suikasti, Umut Oran yazışmaları ve İnönü'nün Atatürk'ü zehirleme haberleriyle itibarın sıfırlandığını" iddia eden Fuat Avni, tirajlardaki düşüklüğün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız ettiğini ileri sürdü.

"Yandaş medyanın tirajlarının da gerçeği yansıtmadığı" yazan Fuat Avni, iktidara yakın sekiz gazetenin tirajlarını paylaştı.

Fuat Avni'nin Twitter'dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

Zift Medyası'nın gazetelerine çuvalla para akıtılmasına rağmen yeterince algı oluşturamıyor olması moralleri bozuyor.

Sümeyye suikasti, Umut Oran yazışmaları ve İnönü'nün çay kokulu suikast girişimleri itibarlarını tamamıyla sıfırladı.

Çay kokulu sahte belgelerin yayınlanması Zift Medyası çalışanlarını birbirlerine düşürmüş durumda.

Bir kısmı, bu sahtekarlıkların, kendilerini bitirmek anlamına geldiğini söyleyip tepki gösterse de kısa sürede susturuldular.

Gazete basılmadan barkot okutma sistemi, belediyelere ve ihale verilen iş adamlarına gazete alma zorunluluğu da rezaleti önleyemiyor.

 Ethem Sancak, astronomik giderler karşısında tiraj ve reytinglerin yerlerde süründüğünü görünce sinkaflı küfürler edip duruyor.

Sancak, avaneleri arayıp dert yandı.

Sözcü'nün tirajını görünce, gözleri fal taşı gibi açıldı 'Bu gerçek mi?' diye sordu. Gerçek olduğu söylenince morali alt üst oldu.

Zift Medyası'nın iki ayrı raporla gelen gerçek tirajları:

Sabah: 107.000

Vakit: 33.000

Akşam: 5.500

Güneş: 7.100

Yeni Şafak: 19.200

Takvim: 24.000

Star: 17.600

Milat: 1.000

Zift Medyası, tetikçilik yapmaktan öteye gidemiyor. Ve bu pahalı tetikçiliğin gereğini yapamıyor. Artık kimse onları ciddiye almıyor.