GÜNDEM

Fox TV'deki sözleri üzerinden saldıranlara tepki gösterdi:Çarpıtmaya bak hizaya gel!

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, katıldığı İlker Karagöz ile Çalarsaat Haftasonu programındaki sözlerinin çarpıtıldığını ve daha çok CHP'yi destekleyen sosyal medya kullanıcılarından gelen sosyal medya merkezli saldırıyla karşı karşıya olduğunu yazdı.

Fox TV'deki sözleri üzerinden saldıranlara tepki gösterdi:Çarpıtmaya bak hizaya gel!

Fox TV'de katıldığı programda yaptığı açıklamaların yüzde 10'luk bir bölümü üzerinden sosyal medyada saldırıya uğradığını söyleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, açıklamalarının tamamının şöyle bir üzerinden geçti ve duruma tepki gösterdi.

"AK Parti-FETÖ ilişkisiyle ilgili söylediklerimin üzerini örtüp, konuşmamdan “Deniz Zeyrek'ten itiraf gibi sözler: CHP, FETÖ'yü destekledi” sonucunu çıkarmak, mesleki açıdan en hafif ifadesiyle çarpıtma!" diyen Zeyrek, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmasının  yanlış bir mecrada ilerlediğini oysa ki meselenin çok ciddi olduğunu belirtti ve büyük görevin siyasetçilere düştüğünü ifade etti.

 Çarpıtmaya bak hizaya gel!

Cumartesi gününden beri sosyal medya merkezli bir saldırıyla karşı karşıyayım. Daha çok CHP'yi destekleyen sosyal medya kullanıcılarından geliyor.

Gerekçesi, yandaş medyada yer alan “Deniz Zeyrek'ten itiraf gibi sözler: “CHP, FETÖ'yü destekledi” başlığı ve Fox TV'de İlker Karagöz ile Çalarsaat Haftasonu programında söylediklerimin yüzde 10'unu içeren kısa bir video.

★★★

Videonun yüzde 90'lık bölümünde uzun uzun AK Parti'nin yıllarca FETÖ'ye imkanlar sunmasının, devletin kritik kurumlarını FETÖ'ye teslim etmesinin, özellikle de TSK'daki ortak operasyonların ülkeyi nasıl 15 Temmuz darbe girişimine götürdüğünü anlatmışım.

Son bölümünde ise bir kaç dakika AK Parti, FETÖ'yle birlikte orduyu yeniden dizayn ederken uyarılar yapan, FETÖ'nün planlarına her daim dikkat çeken, hatta FETÖ'nün hedefi olan CHP'nin, 2013'ten sonra hükümet FETÖ'yle kavgaya tutuştuğunda da aynı tavrını sürdürmesi gerektiğini söylemişim.

Bunu yaparken de somut örnek verip, CHP'nin (“düşünce özgürlüğü” ve “hukuk devleti” kaygılarıyla da olsa) Zaman Gazetesi ve Bank Asya'ya yönelik operasyonlara ön saflarda karşı çıkmasının doğru olmadığını savunmuşum.

Anlayacağınız bir taraftan devletin sır odasını FETÖ'ye teslim eden, “ne istediniz de vermedik” diyen ve verdikleriyle 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulanları kritik noktalara getiren AK Parti hükümetinin icraatlarını anlatmışım, diğer taraftan da CHP'nin AK Parti ile FETÖ arasındaki kavgada Zaman Gazetesi'ne ve Bank Asya'ya yapılan operasyonlara karşı çıkmasının hata olduğunu söylemişim.


Maruzatımı bu denli açık ifade etmişken, AK Parti-FETÖ ilişkisiyle ilgili söylediklerimin üzerini örtüp, konuşmamdan “Deniz Zeyrek'ten itiraf gibi sözler: CHP, FETÖ'yü destekledi” sonucunu çıkarmak, mesleki açıdan en hafif ifadesiyle çarpıtma!

★★★

Gelelim, CHP'yle ilgili eleştirime gösterilen tepkiye:

O günler çok da uzak değil. Hepiniz hatırlıyorsunuzdur.

Sol yelpazedeki onlarca basın kuruluşu/gazeteci hedefteydi. Kumpas davasını eleştiren gazetecilere koro halinde “darbeci” diyorlardı.

Gezi olayları sırasında gencecik fidanlar tekmeyle, polis kurşunuyla öldürülüyordu.

ODTÜ “ele geçirilecek kale” gibi görülüyor, ODTÜ öğrencileri hedef tahtasına konuluyordou.

FETÖ'ye dokunan gazeteciler, Atatürkçü komutanlar cezaevlerinde gün sayıyordu.

Böyle bir dönemde CHP'nin, bizlerin AK Parti-FETÖ kavgasını dışarıdan izlemesi, enerjimizi, imkanlarımızı, daha çok hak edenlerin hakkını hukukunu daha fazla savunmak için kullanması daha akılcı olmaz mıydı?

★★★

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması, ne yazık ki yanlış bir mecrada ilerliyor. Siyasi partiler, meseleyi birbirlerine karşı kullanacakları bir enstrüman gibi görüyor. Oysa mesele daha ciddi. Olanlardan ders çıkarıp, “eğitim”, “yardım”, “dindarlık” gibi insani konuların arkasına saklanan yapıların “devleti ele geçirme” fikrinin hayalini bile kuramayacağı bir ortam yaratmamız gerek.

Bu konuda en büyük görev de siyasetçilere düşüyor.

Yorumlar