GÜNDEM

FETÖ'nün siyasi polemik malzemesi olması korkunç!

FETÖ ile mücadeleye verilecek en büyük zararın 'FETÖ'cü tanımının içini boşaltmak olduğunu söyleyen Candaş Tolga Işık, sosyal medyada da olmak üzere herkesin birbirini FETÖ'cüolmakla suçlar hale geldiğini belirtti.

FETÖ'nün siyasi polemik malzemesi olması korkunç!

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin Posta yazarı Candaş Tolga Işık da bir yorumda bulundu. İlker Başbuğ'un bile iktidarla yaşadığı polemikten sonra bir kısım çevrelerce FETÖ’cü ilan edildiğine dikkat çeken Işık, "Siyasetçiden sokaktaki vatandaşa kadar herkes farklı sebeplerden birbirine akla zarar suçlamalar, hakaretler savurup iki gün sonra bunları unutarak hiçbir şey yokmuş gibi yaşayabiliyor." dedi.

FETÖ'nün siyasi polemik malzemesi olması korkunç!

Ana Muhalefet Partisi Lideri çıktı dedi ki “FETÖ’nün siyasi ayağı Tayyip Erdoğandır.” Ertesi gün Cumhurbaşkanı cevap verdi “FETÖ’nün siyasi ayağı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.” FETÖ ile mücadeleye verilecek en büyük zarar nedir biliyor musunuz? Budur, yani “FETÖ’cü” tanımının içini boşaltmak! Twitter’da falan görüyoruz, herkes birbirini FETÖ’cü olmakla suçlar hale geldi.

Örgütün kumpasıyla hapse giren ve ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası alan İlker Başbuğ bile iktidarla yaşadığı polemikten sonra bir kısım çevrelerce FETÖ’cü ilan edildi. Bu vahimdir! Türkiye’de söz, manasını yitirdi. Siyasetçiden sokaktaki vatandaşa kadar herkes farklı sebeplerden birbirine akla zarar suçlamalar, hakaretler savurup iki gün sonra bunları unutarak hiçbir şey yokmuş gibi yaşayabiliyor.

Ama ülkenin en çok oy alan iki lideri bunu yapamaz. Hele ki söz konusu tarihimizin gördüğü en sinsi, en alçak, en tehlikeli terör örgütüyse bunu hiç yapamaz. Yapmamalı.

Yorumlar