MEDYA KÖŞESİ

Fehmi Koru'dan çok konuşulacak yazı! Anket şirketleri anket yayınlamıyor çünkü...

Fehmi Koru, kendisine ait internet sitesinde yerel seçim sürecinde, siyasi parti liderlerinin söylemlerini eleştirdi. Koru, anketlerle ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı.

Fehmi Koru'dan çok konuşulacak yazı! Anket şirketleri anket yayınlamıyor çünkü...

Araştırma şirketlerinin, alışılmışın dışında bir şekilde, anket sonuçlarını açıklamadığına dikkat çeken Fehmi Koru’ adayların ağır ithamlara maruz bırakıldığını anlattı. 

Koru; ''Adayların ağır ithamlara maruz kalmasını nasıl yorumlayacağız? Acaba bunun “Anketler yalan söylüyor” tespitiyle bir ilgisi olabilir mi? Dikkatli okurlar fark etmişlerdir: Önceki seçimlerle son virajlara girilirken her bir köşeden değişik araştırma şirketlerinin bulguları kamuoyunun bilgisine sunulurdu. Henüz seçim yasakları başlamadan ben de elime geçen anketleri paylaşır, seçimin ertesi günü çıkacak yazımda da en son anket sonuçlarını verir, alınan sonuçlarla mukayese edilmesi kolaylığını okurlara sağlardım. Bu seçim öncesinin anket rutini değişti. Kimse anket sonucu açıklamıyor. Anket şirketleri de, sanki aralarında anlaşmışlar gibi, yaptıkları araştırmaları kamuoyuyla paylaşmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Anket sonuçları elden ele dolaşıyor ama...

Ankara ve İstanbul’da iktidar partisi adayları için hoş olmayan bir tablo olabilir mi sorusunun cevabını arayan Koru, “Elde yalnızca daha önce varlıkları bilinmeyen nevzuhur bazı şirketlere ait olduğu söylenen sonuçlar var ve bunlar elden ele dolaşıyor. Saklanma sebebi? Sebebi bilmiyorum. Acaba, sağlıklı anketlerde Ankara ve İstanbul’da iktidar partisi adayları için hoş olmayan bir tablo mu söz konusu sorusunu sordu.

Yorumlar